fonradar

Şubat Ayı Eksik Gün

şubat ayında 10 gün rapor alan bir personelin eksik günü 10 gün mü 8 gün mü olur? bu durumda şubat ayı 30 mu yosa 28 mi olarak kabul edicez..

Ynt: şubat ayı eksin gün

aktif çalışma günü 18 olduğu için kalan 12 gün eksik gündür.

Ynt: Şubat Ayı Eksik Gün

Sn.Nane,

Şubat ayında eksik gün olduğu zaman ay gün sayısı 28 gün olarak alındığını biliyordum yanlış mı biliyorum?? İşçinin 12 gün raporu yok ki 10 gün raporlu geriye kalan 2 günü nasıl eksik gün olarak bildiricez ve bunu tevsik eden belge olarak ne vericez o zaman?

nane ' Alıntı:

Şubat ayı özel bir aydır. Parmak hesabı yapılır ve bu hesap yapılırken çalışılan gün dikkate alınır. Gerisi 30 a tamamlanır.

Sn nguroy,

O zaman cevabınızdan şunu mu anlamalıyım.18 çalışma günü 12 gün eksik gün yani raporlu? Peki eksik gün bildiriminde sgk bize sormayacakmı?işçinin raporu 10 gün 2 günlük rapor nerde diye?

nguroy ' Alıntı:
nane ' Alıntı:

Şubat ayı özel bir aydır. Parmak hesabı yapılır ve bu hesap yapılırken çalışılan gün dikkate alınır. Gerisi 30 a tamamlanır.

+1

Raporlu olduğu günler dışında fiilen çalıştığı günlerin toplamı çalışma gün sayısını verir. Şubat ayında 10 gün raporluysa 18 gün çalışma gün sayısı olacaktır.

bende böyle yapıyorum 4 senedir ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.çalışma gününün gerisi 30 a tamamlanır denince benimde kafam karıştı.

28 Eylül 2008 PAZAR
Resmî Gazete
Sayı : 27011

TEBLİĞ

Sosyal Güvenlik Kurumundan;

AYLIK PRİM VE HİZMET BELGESİNİN SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA VERİLMESİNE VE PRİMLERİN ÖDENME SÜRELERİNE DAİR USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ