Tam Kapanma..

arkadaşlar, konfeksiyon atölyeleri muafiyet kapsamında mı acaba? imalathane tanımına girer mi?

Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili E-Devlet sistem üzerinden Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi alınması gerekliymiş.
Ben kendi adıma 4b statüsünde meslek mensubu olarak sistemde,
Çalısılan Il ve Isyeri Bilgisi
Sigortalı 29.04.2021 tarihi itibariyle çalısmamaktadır. ibaresi gelmektedir.

Sizde durum nedir acaba.?
Bana has bir durum mudur....?

Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili E-Devlet sistem üzerinden Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi alınması gerekliymiş.
Ben kendi adıma 4b statüsünde meslek mensubu olarak sistemde,
Çalısılan Il ve Isyeri Bilgisi
Sigortalı 29.04.2021 tarihi itibariyle çalısmamaktadır. ibaresi gelmektedir.

Sizde durum nedir acaba.?
Bana has bir durum mudur....?
Sizin işveren olarak bu belgeye ihtiyacınız yok.Vergi levhası, mesleki kimlik kartı ve varsa imza sirkülerini yanınızda bulundurun yeterli bence.
E-devlet üzerinden alınacak belgeler 4/a'lı çalışanlar için diye biliyorum

kurumların uzatılmasını bekliyoruz bir umutla ama uzatılacak demek çok zor anlaşılan.. hala bir cevap alamadık

Vallahi geçici fiş kayıtlarıyla bilanço hazırlamaya çalışıyorum.Kafam bi dünya şu an :)

bir dönem daha vardı hangi yıldı o :) kurumlar, gece saat 23:45 te uzatıldığı duyurulmuştu :)
yarın 23:50 gibi haber gelir diye yine de iyimser olarak tahminde bulunuyorum.. :)

hayır uzatılacak denilse en azında bizde ona göre hareket ederiz, beyan günü, ödeme süreleri bir şekilde daha sonra planlama yapılabilinir ama hiç cevap yok :)

Uzatma olmayacak arkadaşlar, az evvel gelir idaresi sitesinin duyurular köşesindeki açıklama aynen şöyle

"Kurumlar Vergisi ödemesinin son günü olması nedeniyle tam kapanmanın ilk günü olan 30 Nisan 2021 Cuma günü kurumlar vergisi borcu ödemelerini yapmak üzere bankalara gidecek olan vergi mükellefleri vergi borcuna ilişkin tahakkuk fişi veya elektronik ortamda alınmış borç durumunu gösterir bilgi/belgeyi denetimlerde ibraz etmek ve şirket ile ödeme yapılacak banka güzergâhında kalmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasında muaf tutulacaktır."

Bu duyuru saat 15:23 te yayımlanmış, dolayısıyla kurumlara yüklenmek gerekiyor artık.