fonradar

Tarım Sigortası

??? merhaba ben safranbolu,dan davut kiraz 2006 yılında evlendim. babam eşime arazi göstererek tarım sığortası başlattı, tabiki içeriğini araştırmadan okumadan . sorunumuz eşim hamile kalınca hastaneye gidinceye kadar bilmiyorduk ,sorunsa tarım siğortasının doğuma bakmaması .benim siğortamdanda yararlanamıyor çünki ikinci bir kişiden yararlanamıyor mecburen ödemeleri yapmadım ve aradan zaman gecti çocuk oldu sağlık karnesi cıkarmak için ssk kurumuna gidinceye kadar ,oradada sorun çıktı .mecburen durdurmak zorunda kaldım yani iptal ettik bir sekilde nasıl oldu ne oldu bilmiyorum .o günden beri ne pirimleri ödedim nede araştırdım bu hafta içinde iki kere ssk gittim bir türlü ulaşamadık bilğilere oradaki memur bana su cevabı verdi eşinizin sığorta başlangıcından bu zamana kadar olan borcunu mutlaka ödemelisiniz yoksa haciz yoluyla alırlar. sorum ise su o tarihler arasında madur olan benim şu anda tarım sığortası doğuma bakıyormuş o başka ,ben bu pirimleri ödemek istemiyorum ne yapmalıyım benim işime yaramayan bir seyin pirimini ödemek istemiyorum hukuki acıdan haklarım ne bilmiyorum kime sorduysam bilmiyorum yanıtı alıyorum bilği sahibi biri varsa lütfen yanıt saygılar