zirve

Tarımsal Kesinti Bağkur Prim Tevkifatı Hk

Üyelik
26 Ağu 2017
Mesajlar
45
Konum
edirne
tarım satış kooperatifine 04 ve 05 eylül tarihlerinde ortak ürün dökmüştür. müstahsil hazırlar iken sgk tarımsal kesinti ekranında ortağın bağkur borçu görünmekte olup, müstahsil makbuzunda %2 bağkur prim tevkifatı yapılmıştır. ortak bağkura olan borcunu 11 eylül günü kapatıp tarımsal kesinti muafiyet belgesi almıştır. belgenin geçerlilik tarihi 11 eylül 2017 ve 10 eylül 2018 arasıdır. ben şimdi kesmiş olduğum bağkur primini kuruma yatırmalımıyım. yoksa ortağa iade mi etmeliyim. yardımcı olur fikir verrseniz sevinirm.
 

ferhat

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
5,880
Konum
İSTANBUL
zira ürünün dökülme tarihi 04 ve 05 Eylül müstahsildeki kesinti de o zaman yapılmış ortak borcunu 11 Eylülde kapatmış 04 ve 05 Eylüldeki %2 kesinti tahakkuk etmediği için borç olarak gözükmez onun için Siz kuruma ödeme yapacaksınız
 
Üyelik
26 Ağu 2017
Mesajlar
45
Konum
edirne
ortak 4 ve 5 eylül e göre olan borcunu kuruma elden ödemiş. ben müstahsil makbuzundan yapmış olduğum kesintiyi kuruma daha tahakkuk ettirmedim. 11 eylül e göre sorgulayınca muafiyet belgesi var kesinti yapılamaz diyor. ama ürün döktüğü 4 ve 5 eylüle göre sorgulamada hala borçlu görünüyor. sgk ya sordum adam borcunu ödemiiş sonuçta bana yatırırsan ben adama iade edicem. kesinti yapma. iade imkanın varsa iade et diyor. ama bana yarın öbür gün kardeşim neye göre kesinti yapmadın muafiyet belgesi o tarihleri kapsamıyor diye yarın öbür gün sıkıntı yaşarmıyım?
 
Üst