fonradar

Taşeron işyeri açılışı ve işçi girişi hk.

metintacer

Katkı Sunan Üye
Merhaba ,iyi çalışmalar

Bu konular daha öncede tartşılmıştı ,gene de sorma ihtiyacı hissettim.

Taşeron sözleşme tarihimiz 06.09.2011 ve sözleşme imzalanması ile iş başlar deniyor.

SGK na "Bugün işe başlama tarihimiz" diye bildirip alt talşeron numaramızı alsak ve yine bugün içerisinde işçi girişlerimizi yapsak (06.09.2011 işe başlama ) herhangi bir İPC ile karşılaşırımıyız.

Teşekkür ederim.
Saygılarımla...

Ynt: Taşeron işyeri açılışı ve işçi girişi hk.

Merhaba; ilk kez taşeronluk yapacak bir şirketin işyeri tescilini yaptık. Sözleşme de personelin başlayacağı tarih 3 kasım, başvuruyu 2 kasımda yaptık. İşe başlama bildirimlerini de 2 kasımda, 3 kasıma girişi yaptık. ,
Ben sözleşme başlangıcı olarak personellerin başlangıç tarihi ile birlikte başlayacak dedim tereddütsüz olsun die.
Burda önemli olan personelin çalışmaya başlayacağı tarihten önce başvuruyu yapmaktır.

taşeron olduğu için işçi girişlerini 1 gün önceden yapmak zorundasınız.

g705 ' Alıntı:
taşeron olduğu için işçi girişlerini 1 gün önceden yapmak zorundasınız.

İnşaat işide olsa 1 gün önce mi olması gerekiyor?

inşaat özel durum.

bildiğim kadarıyla inşaatlarda evrak tarihi ile personelin çalışmaya başlayacağı tarih aynı gün olur dediler. konu için 170 i arayın bence, hassas konular yanlış bilgi pahalıya patlatabilir.

emreozdemir26 ' Alıntı:
bildiğim kadarıyla inşaatlarda evrak tarihi ile personelin çalışmaya başlayacağı tarih aynı gün olur dediler. konu için 170 i arayın bence, hassas konular yanlış bilgi pahalıya patlatabilir.

Evet Kayıt tarihi ile açılış tarihi aynı olabilir.(İnşaat işlerinde.Sicil numarası 4 ile başlayanlar)