zirve

Tasfiye halinde, organsız ve münfesih durumdaki şirketin faaliyete geçirilmesi.?

Üyelik
10 Şub 2011
Mesajlar
4
selamlar...
söz konusu şirket 2000 yılında tasfiyeye girmiş, 10 yıl boyunca genel kurul yapılamış ve tasfiye sonlanmamış, yine bu şirket sermayesinden dolayı münfesih durumda..şirket sahipleri bu şirketi tarar faal hale getirmek istiyolar bu şirketin faal haale gelip tasfiyeden dönüşü mümkünmüdür aşamaları nelerdir??
 
Üyelik
24 Nis 2007
Mesajlar
127
Konum
istanbul
Ynt: Tasfiye halinde, organsız ve münfesih durumdaki şirketin faaliyete geçirilmesi.?

yaklaşık 6 yıl önce böyle birşey yapmıştım. umarım prosedür değişmemiştir. ama bence bir tane örnek karar yazıp bunu ticaret odası danışmasına okutmanız daha iyi olur.

alacağınız kararda aşağıdaki kararlar açıkça yazılı olacak

1) şirketin günümüz şartları dikkate alarak ticarette tekrardan faaliyete geçmeye karar vermiştir. şirketin tasfiyesinin iptal edilerek ünvanın değiştirilmesine,

2) (ödenmiş sermaye raporunu yazıp atıf yapacaksınız) sermayenin ........(Bin TL) çıkartılmasını, sermayenin yeni hali sonucu ortakların sermaye yapılarını tekrardan belirtin.

3) şirket adresinde varsa değişikliğin, kararın alınmasına,

4) şirket ortaklarının tekrar ibrasına (eğer a.ş. ise yönetim kurulu ibrasına)

5) imza yetkili olan müdürü tespit edip ona yetki vereceksiniz

6) şirketin ana faaliyet konusunda değişiklik varsa yada amaç/konu da bunları yazın

7) şirketin faaliyet yılını tekrardan gözden geçirin. belki süre geçmiştir yada yakındır. Şirketin süresini 50yıl yada 99yıl yapın.

şimdi bunların hepsini ticaret odası sitesinden tutarlarını tek tek yazıp fiyatını tespit edin ancak bence yeni bir şirket kurun, benzer bir ünvana yakın olsun. cünkü yukarıdaki kararın tescili şirket kurmaktan daha pahalı tutacaktır. ayrıca 10yıldır tasfiyeyi bitiremeyen şirketin düzgün bir mali tablosu yoktur. temiz bir şirket kursanız daha mantıklı olur. ve diğer şirketinde tasfiyesini bitirin bir an önce.

umarım işine yaramıştır yorumum.

kolay gelsin.
 

Benzer konular

Üst