Tasfiyesi biten şirketin beyannameleri

Mükellefim olan bir limited şirketin tasfiyesi bitti. Gerek kamuyla, gerek piyasayla borç alacak kalmadı. Tasfiye kararı da 31.05.2012 tarihinde tescil ilan edildi.

Fakat benim bu şirlete kestiğim Nisan ve Mayıs ayı makbuzları var, stopajlı. Muhtasarı da üç aylık. 360 ÖDenecek vergiler hesabında bu rakam duruyor. Temmuz ayında 3 aylık muhtasar verilirken beyan edilip ödenecek.

Fakat kanun gereği benim tescil tarihinden itibaren 15 gün içinde e-sözleşmeyi iptal etmem gerekiyor. MAyıs ayına ait KDV ve BS BS formlarını verdim, 3 aylık muhtasarı ise sistem kabul etmedi "vakti gelmedi, onaylayamazsınız" diye.

SORULAR:

1. Şimdi ben e-sözleşmeyi iptal ettikten sonra temmuz ayında 3 aylık muhtasar beyanname göndermek istediğimde gönderebilecek miyim?

2. Tescil tarihinden itibaren 30 gün içinde de kurmlar vergisi beyannamesi vermem gerekiyor haliyle. Bu beyanname ekindeki bilançoda 360 Ödenecek Vergiler hesabında bakiye gözükmesi problem midir, yoksa tamamen sıfır bir bilanço mu vermeliyim?

3. Geçmiş yıl kar ve zararları var. Zararlar daha fazla. Bunları birbirine mahsup edip mi kapatacağım? BU işlemi ne zaman yapacağım? Bu geçmiş yıl kar ve zararları vereceğim kurumlar vergisi ekindeki bilançoda gözükecek mi, yoksa beyannameden önce mi kapatacağım?

Teşekkürler.