Tazminat hakkı

merhabalar;

09/04/2007 - 31/07/2010 tarihleri arasında sigortalı olarak bir şirkette çalıştım. 4. maddeden çıkışım yapılmış işsizlik ödeneğinden de yararlandım. neredeyse 1 yıl olacak ama hala tazminatım ödenmedi. işten çıkarılırken de tazminatımı ödemedikleri için herhangi bir kağıt da imzalamadım. tazminat alma şansım varmıdır. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: tazminat hakkı

İşyeriniz hala aktif olarak faaliyetine devam ediyorsa, tazminatınızın ödenmesi talebinizi işyerine iletin.Ödenmezse, iş mahkemesinde , dava açarak , çıkış işlemlerinizin yapıldığı tarih itibariyle faiz işletilerek tazminatınızı alabilirsiniz.

Ynt: Tazminat hakkı

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. benim anlamadığım hiç bi evrak ve imza olmadan bu şekilde işlem yapmaları hem muhasebecilerini hemde kendilerini riske atmak değil mi ? iş yeri hala aktif devam ediyor. bildiri dediğinizi noterden yapmam gerekiyor değil mi ?
tekrardan teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için sağolun.

Ynt: Tazminat hakkı

Zaten ödemeleri gerektiğini bildikleri bir miktarı, nasılsa ödeyeceklerse, risk nerede ??
Mahkemenin belirlediği faizden daha fazla getirisi olan bir işte kullanılabilir de o para sonuçta :)