Tazminat hakkı

merhabalar;

09/04/2007 - 31/07/2010 tarihleri arasında sigortalı olarak bir şirkette çalıştım. 4. maddeden çıkışım yapılmış işsizlik ödeneğinden de yararlandım. neredeyse 1 yıl olacak ama hala tazminatım ödenmedi. işten çıkarılırken de tazminatımı ödemedikleri için herhangi bir kağıt da imzalamadım. tazminat alma şansım varmıdır. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.

keremcem

Tanınmış Üye
Ynt: tazminat hakkı

İşyeriniz hala aktif olarak faaliyetine devam ediyorsa, tazminatınızın ödenmesi talebinizi işyerine iletin.Ödenmezse, iş mahkemesinde , dava açarak , çıkış işlemlerinizin yapıldığı tarih itibariyle faiz işletilerek tazminatınızı alabilirsiniz.

Ynt: Tazminat hakkı

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. benim anlamadığım hiç bi evrak ve imza olmadan bu şekilde işlem yapmaları hem muhasebecilerini hemde kendilerini riske atmak değil mi ? iş yeri hala aktif devam ediyor. bildiri dediğinizi noterden yapmam gerekiyor değil mi ?
tekrardan teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için sağolun.

keremcem

Tanınmış Üye
Ynt: Tazminat hakkı

Zaten ödemeleri gerektiğini bildikleri bir miktarı, nasılsa ödeyeceklerse, risk nerede ??
Mahkemenin belirlediği faizden daha fazla getirisi olan bir işte kullanılabilir de o para sonuçta :)