fonradar

Tecrübeli arkadaşlar Yardımcı olabilirmisiniz?

Bende sınavı kazananlardanım.Hali hazırda bir şirkette çalışıyorum.3 ay gibi bir süre sonra büro açmayı planlıyorum
Şimdi Çalışmış olduğum firmanın imza yetkisini almak istiyorum.Yani 3 ay süreyle sgk lı olarak beyannameleri imzalamak istiyorum.Bunun için izlemem gereken yol nedir?Odaya kayıt için gerekli evraklarla gittiğimizde orda aynı gün işlem bitiyormu?Beyanname gönderme şifresini(gib) ne zaman nasıl almalıyım?Süreci anlatırsanız sevinirim..

Ynt: Tecrübeli arkadaşlar Yardımcı olabilirmisiniz?

kardeşim öncelikle hayırlı olsun..bağımlı çalışanlara kaydolursan sadece firmanın beyannanemelerini gönderebilirsin..yok firmayla kalmayım defter gelirse onlarıda tutarım diyorsan normal çalışanlar kütüğüne kaydolacaksın..bunu 3 ay içinde yapmayı planlıyorsan ruhsat 5 ayda zor gelir ama odada mükellef olacağım büro açağım dersen geçiçi belge gelir ve işini halledersin...şifreye gelince 5 dakika sürer bağlı bulunduğun vergi dairesi siciline gerekli formları doldurup müracat edersin..önemli not bağımlı çalışanlara kaydolursan tek firmanın beyannamesini gönderebilirsin...

Ynt: Tecrübeli arkadaşlar Yardımcı olabilirmisiniz?

Sevgili kardeşim SMMMALITURAN ilgin ve alakan için teşekkür ediyorum..Şirket bünyesinde imza yetkili olabilmek için şirketin belli bir cüroyu aşması gerekiyor diye bir bilgi aldım doğruluk derecesini araştıramadım.Eğer bu bilgi doğruysa herhaliyle büro açmam gerekecek çünkü firmanın cürosu belirtilen rakamlarda değil o zaman ilk yapmam gereken şey evraklarımı tamamlayıp odayı kaydımı yapıcam.Orda bana sicil numarası verecekler bende o sicille vergi kaydımı yapıcam..şirketin ön muhasebe sistemini oluşturup sonra tamamiyle büroda devam edicem.
Bu süreç doğru bir süreçmi ve ruhsatı eldenmi bana getirecekler yoksa ismmmo törenlemi verecek..Yani süreci tecrübeleriniz doğrultusunda paylaşabilirseniz çok iyi olacak..Bilgileriniz için teşekkür ediyorum