fonradar

Tek Ders Kaldı

Selam arkadaşlar,

Tek dersim Vergi Hukuku kaldı.
Deli gibi hazırlanıp vermem gerekiyor artık bunu.

Tavsiye edebileceğiniz bir kaynak kitap falan var mıdır acaba?

Ozan Bingölün Vergi hukuku kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Bana bir arkadaş göndermişti forumda bende var ama haşat durumda kitap ciltleri falan ayrılmış isterseniz gönderebilirim.

Dehanın 707 ve Denetim için Ömer Duman, meslek hukukunda Deha konu anlatımlı kitabı. Maliyet deha ve [email protected] adresindeki notlar. Vergi için Ozan Bingöl. Finansal muhasebe de deha. finansla tablolar analizinde formülleri çıkardım ezberledim ve sözel sorulara baktım. Geçmiş yıl sorularını çözdüm bol bol ve asla yapamayacağımı düşünmedim. Hem iş hayatı hemde 4 yaşında kızım var zorlu bir süreç oldu benim için. Hatta meslek hukuku ve denetimden sadece giderken yolda okuduğum kadarıyla çalışmıştım aldığım kitaplar tertemiz duruyor:)

anlattıklarınız şartlar ile çalışıp kazanmışsınız helal size zeynep hanım :)

vay be adam denetimde 1 saat bile bakmadan geçmiş.ben sınavdan önce tahmin ettigimiz 10 sorudan 3 cıkdı yapdım.38 aldım.bilerek bırakıyorlar.

denetim dersinden 1 saat çalışarak 72 almamın sebebi aslında 4 sene bağımsız denetim firmasında çalışmış olmamdır...

vay be adam denetimde 1 saat bile bakmadan geçmiş.ben sınavdan önce tahmin ettigimiz 10 sorudan 3 cıkdı yapdım.38 aldım.bilerek bırakıyorlar.

Sayın alitas aldığınız notları paylaşmıştınız bir forum da. (emin ol onlar birşey değil) Kendi başarısızlığını neden başkalarına sataşarak psikolojini rahatlatmaya çalışıyorsunuz?

Denetim den bir kelime eksik yazdım komisyon daki şahsiyet 10 puan kırmış ve 90 vermiş...
Bir yevmiye maddesini yanlış yaptım 93 vermiş...
Maliyet nokta hatam varsa kalmaya razıyım 80 vermiş...

Adalet varmı bu sınav da derseniz size katılırım ve notlarım la da izah ederim. Ama sizin kalışınız ve birilerini geçmesinden rahatsızlık duyarak hergün buralarda yazı yazacağınıza ders çalışsanız menfaatinize olur gibi geliyor. (yanılıyor da olabilirim)

tebrık ederım önerınız nedır kaynak ve ders çalışma konusunda
Denetim den bir kelime eksik yazdım komisyon daki şahsiyet 10 puan kırmış ve 90 vermiş...
Bir yevmiye maddesini yanlış yaptım 93 vermiş...
Maliyet nokta hatam varsa kalmaya razıyım 80 vermiş...

Adalet varmı bu sınav da derseniz size katılırım ve notlarım la da izah ederim. Ama sizin kalışınız ve birilerini geçmesinden rahatsızlık duyarak hergün buralarda yazı yazacağınıza ders çalışsanız menfaatinize olur gibi geliyor. (yanılıyor da olabilirim)

Görüş paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

Benim gibi başarısız olan arkadaşlar da; etrafa sataşmak yerine, hatayı kendilerinde arasınlar faydasını görürler.

merhaba
benimde hazıranda 4. gırışım olcak vergi sınavına. tek dersim benimde vergi kaldı. artık hıc heves kalmadı çalışmak için kıtabı açıyorum 5 dakika okuyorum anlamayınca kanunda ne demek istedığını dersın başından kalkıyorum. ben ne yapacam. maildede doğru düzgün bı not yok. ozan bıngölün kıtabı vardı evde kayboldu nereye koyduğumu bulamıyorum.1 ayda nasıl yetiştırecem bılmıyorum uygulamayı hıc yapamıyorum. vuk u çalışmak ıstedım dün yıne sondan başladım pişmanlık ve ıslah hükümlerini okudum bışey anlamayınca kıtabı bıraktım hala pişmanlık ve ıslah hükümlerıne bakacam. of of of bıktım artık içimde hiç bi heves kalmadı.vergiden burda çalışma yapsak olmazmı ?dersaneye gıden arkadaşlarımız burda hangı konular önemli vergide sözellerden onları paylaşsalar banada çok faydası olur.kurtulmak istıyorum artık bu vergi dersinden ama ders çalışmak içinde hıc bı heves kalmadı.
vergide önemli yerleri paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
kafanızı şişirdim özür diliyorum
saygılarımla

merhaba
benimde hazıranda 4. gırışım olcak vergi sınavına. tek dersim benimde vergi kaldı. artık hıc heves kalmadı çalışmak için kıtabı açıyorum 5 dakika okuyorum anlamayınca kanunda ne demek istedığını dersın başından kalkıyorum. ben ne yapacam. maildede doğru düzgün bı not yok. ozan bıngölün kıtabı vardı evde kayboldu nereye koyduğumu bulamıyorum.1 ayda nasıl yetiştırecem bılmıyorum uygulamayı hıc yapamıyorum. vuk u çalışmak ıstedım dün yıne sondan başladım pişmanlık ve ıslah hükümlerini okudum bışey anlamayınca kıtabı bıraktım hala pişmanlık ve ıslah hükümlerıne bakacam. of of of bıktım artık içimde hiç bi heves kalmadı.vergiden burda çalışma yapsak olmazmı ?dersaneye gıden arkadaşlarımız burda hangı konular önemli vergide sözellerden onları paylaşsalar banada çok faydası olur.kurtulmak istıyorum artık bu vergi dersinden ama ders çalışmak içinde hıc bı heves kalmadı.
vergide önemli yerleri paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
kafanızı şişirdim özür diliyorum
saygılarımla

Lütfen motivasyonunuzu bozmayın inanmayla zaten bu işin büyük kısmını halledersiniz. Bugüne kadar defalarca kez sınava girdiniz. O yüzde bu sizin için son nokta olmalı ve size tavsiyem çok bunaldıysanız inernetten açıköğretim fakültesinin trtokul.anadolu.edu.tr adresinden vergi hukuku derslerini dinlemeye başlayın. ben işe giderken yemek yaparken herzaman dinledim. Ve Mart sınavında çıkan Re'sen tarhiyat ikmalen tarhiyat, tam istisna kısmi istisna sorularını cevaplamam da dinlediğim dersler çok etkili oldu. Ozan Bingölün kitabını bir an önce bulun. Ordan çıkmış soruları konu işaretleyin . Zaten işaretleyince konu sıralamasından çıkacak soruları bile tahminde bulunacaksınız. Allah yardımcınız olsun..

Ben de seneye bitirme sınavlarına gireceğim kısmetse, odanın kursu süreyi kısalttığı için bir dönem önce sınava girmek adına düşünüyorum, bir yandan da odanın değil dehanın kursunu tavsiye ettikleri için ikilemde kaldım arkadaşlar, ne tavsiye edersiniz?