fonradar

Tek Ortaklı Ltd Kapatmak

Merhabalar, sizlere danışmak istediğim bir durum var.
Tek ortaklı limited sirketi kapatmak çok mu zor ?
90 li yıllarda mi zor du smdi mi? Bu konuda beni aydinlatirmisiniz?

Şu nedenle soruyorum. Ben bir Ltd kurdum. Ancak ailemden baskı görüyorum. Çok masraflı. Ömür boyu kapanışıyla uğraşırsın gibi laflar duyuyorum. Doğru mudur?

Merhaba
Şİrketinizin içeriğini ve bilanço kalemlerini görmeden birşey demek zor.Ancak tahmini 6-7 ay içinde kapanışı bitirirsiniz.Ancak kapatmakla bitmiyor herşey.Kapatsanızda en az 5 en fazla 10 yıl sorumluluk anlamında sorumluluğunuz devam eder.
Yani "ömür boyu kapanışıyla uğraşırsın" lafı boş laf.Tamamen şirketin iç hesaplarıyla borçlarıyla ve aktifteki varlıklarıyla ilgili bir olay.

Merhabalar, sizlere danışmak istediğim bir durum var.
Tek ortaklı limited sirketi kapatmak çok mu zor ?
90 li yıllarda mi zor du smdi mi? Bu konuda beni aydinlatirmisiniz?

Şu nedenle soruyorum. Ben bir Ltd kurdum. Ancak ailemden baskı görüyorum. Çok masraflı. Ömür boyu kapanışıyla uğraşırsın gibi laflar duyuyorum. Doğru mudur?
Sayin dekorasyoncu

Anlasilan konuyu disaridan bilmeyenlerle konustugunuzdan sizi bayagi korkutmuslar. " Omur boyu kapanisla ugrasirsin demek ne demek" :)
Her seyin bir sonu var? Degil mi?

Tahsin kardesimin dedigi gibi onlar bos laf ,6-7 ay içinde kapanışı bitirirsiniz. Tahsin kardesimin de dedigi 5- 10 yil sorumluluga soyle aciklik getireyim.

Vergi konusunda 5 yil, Ticari uyusmazlik anlamda da 10 yil kayitklarinizi kapanistan sonra saklarsiniz.

Son olarak iyi bir muhasebeciniz varsa korkmayin o sizi yonlendirir