Temmuz 2009 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Merhaba arkadaşlar , ben temmuz da ilk kez gireceğim sınava
Başka kimler girecek acaba Temmuz da.

Ynt: Temmuz 2009 Yeterlilik Sınavı

çok kişiiii girecek :) bende vergi ve hukuktan gireceğim artık hayırlısı umarım marttaki gibi kolay olur

DOĞA2758 ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar , kısmet olursa ben temmuz da ilk kez gireceğim sınava
Başka kimler girecek acaba Temmuz da.

Merhabalar,
Ben de sizin gibi Temmuz'da sınava ilk kez gireceğim. Amacım sayısalları verip askere gitmek, herkese başarılar...

Temmuz 2009 SMMM Yeterlilik Sınavı Hakkında

Temmuz'da ilk girenlere Başarılar; Hak sahiplerine:)) Allah kolaylık versin...
Tüm giren arkadaşların Mesleğin Yüceliğine yaraşır şekilde yaşamda yol almalarını dilerim.

Ynt: Temmuz 2009 SMMM Yeterlilik Sınavı Hakkında

İlk kez Sınava girince izlenecek yol şöyle olmalı bence,
diyelim 3 dersiniz kaldı; hepimiz stres yapıyoruz. Bir defada vermek istiyoruz. :) Zor geliyor sonra gözümüzde büyüyor.. Aç gözlülük yapıyoruz:) Hemen olacağız:)
Sonra, biri kalıyor...
Eğer verecekseniz, 3 kaldıysa, yada 4... Tek tek yada 2 / 2 halletmek en kolay yolu.. Parçalayarak yemek:)

Tek seferde verecem hatasına düşmeyin dostlar.
Ha, birde Sona bıraktığınız dersleri hafife almayın. Sonra o dersler zor gelip, gözünüzde büyüyor.

Özellikle ilk kez sınava giren arkadaşların; Mart 2008 yılından itibaren hatta; Kasım 2007 yılından itibaren soru şekil ve mantığının soruş şeklinin değiştiğini görmeleri gerekmektedir. Diğer yerlerden alınan 10 yıllık sorular vs. güzeldir. Çözün.. Ama, son 1,5 yıla yakındır soru şekli daha kapsamlı; eski soruların aynısını sormadıklarını bilin. Ya bir soru, ya 2 soru çıkıyor...

Kanunlar konusunda örneğin; iş kanunu yada diğerlerinden önemsiz gördüğünüz bir yerden soru gelebiliyor. Yada ek maddeden, yada geçici maddeden.. ki, geçen İş kanunundan yanılmıyorsam Geçici madde sormuşlardı....

Haliyle dostlar, bu konular ışığında, disiplinli, ilkeli bir şekilde , bazende sınav olsun bir an önce bitsin ilkesiyle doğru bildiklerimizi inşallah güzellikler içinde anlatırız.

Tekrar Saygıyla...

Ynt: Temmuz 2009 SMMM Yeterlilik Sınavı Hakkında

Zor bi kasım sınavı ve ardından gelen kolay bir Mart sınavı.Temmuzda ilk defa gireceğim açıkçası çok merak ediyorum nasıl soru soracaklarını :S

arkadaşlar spk 22 nolu tebliğin özeti olan varmı? varsa mail atabilir mi?

Bende varım.Temmuzda ilk olacak.Mart sınavı sorularından sonra,bakalım ne ile karşılaşacağız.

yeni girecek ve temmuz sınavında belkide bize yeniden eşlik edecek arkadaşlara şimdiden başarılar...bence çalışılınca yapılmayacak şey yok yeterki vakit olsun..bu sınavlarla ilgili benim ilk girecek arkadaşlara şahsi tavsiyem kesinlikle 2 şer 3 er dersten geçerim kalanları da bölüm bölüm veririm şeklinde düşünmemeleri...zor olarak beklenenler (çoğunlukla zor ;) gelsede )kolay gelebiliyor...bir de sınav sistemi ile ilgili şu yorumda bulunmadan da geçemeyeceğim gerçekten üst üste iki gün aralıksız yapılan sınavlar insanda ne kafa ne hal bırakıyor..hak teala herkesin yar ve yardımcısı olsun.

Mart ayında sözel derslerden temizlik yapıldı Temmuzda sözeller kasabilir.

bende temmuzda ılk defa gırıcem. mart sınavından sonra sızın gıbı zor olacagı kanaatındeyım.hayırlısı çalışmaktan başka yapıcak bişi yok. gerçi bazen o da yeterli gelmiyor ya...

öyle demeyin arkadaşlar kasımda çok zordu marttakide çok zor olacak dedil hatta artık böle zor olacak sınavlar dedik ders seçtik çalışamayız diye ama yanıldık sorular çok kolay geldi o yüzden moral bozmayalım

Değerli arkadaşlar,

bilmiyorum başkalarınından duydum fakat mantıklı geldi şöyleki;

komisyonun bir kotası var yani mesela vergi uygulamasında 5.000 kişi kalmış.Limtleri 3500 diyelim.Hemen ertesi dönem sorular kolaylaşıyor bir temizlik yapılıyor ve 3.500'ün altına indiriliyor.Yine normal veya zor soruluyor.Ve birikmiş adaylar meydana geliyor yine basitleştiriyorlar vs.Bence mantıklı ama sadece bir tez.Onun için sanki bir kolayın arkasından biraz daha zor sorarlar gibime geliyor.

çevik senin yorumlarına güveniyorum arkadaşım ayrılmaya bie yerlere çarşamba vergiye çalışmaya başlayacağım inşallah yardımlarını benden esirgemez isen memnun olurum

ben buradayım suzan hn umarım diğer arkadaşlarla hep beraber birbirimize bilgi paylaşımı ve destek ile bu sıkıntılı sınav dönemlerini atlatırız.

Bana smmm olan bir arkadaşım sakın sınavlara girmemezlik yapma bazen çok kolay soruyorlar keşke girseydim dersin demişti. Bende hepsine girdim haklarımın tükenme riskini göze alarak. Ama gerçektende az çalıştığım dersleri verdim.
Mart sınavındaki sözel dersler için çalışamadım fiye girmedim Girseydim vermiştim bu dersleri diyen 2 kişi tanıyorum.

Haftaiçi ve HaftaSonu olmak üzere kendinize ders programı hazırlayınız. Pazar günleri karma çalışın.

Mutlaka programa uyunuz.

Uyamadığınızda ki mümkün olduğunca az tutun , ek saatler koyarak açığınızı tamamlayınız..

Yaklaşık 3 ay süreniz var düzenli ve programlı çalışarak eksiklerinizi tamamlayınız.

Sistemli çalıştığınız sürece bilgileriniz kontrol altında olacaktır.

Sınav öncesi gecesi erken uyuyup , sabah dinç bir şekilde kalkınız.

Sınav gününden bir gün önce hiçbir şekilde notlara bakmayınız..

arkadaşlar mart sınavında sözellerden denetim hariç beklenen sorular geldi, yani çok kolaydı temmuzda zor sorarlar diye düşünmüyorum, ancak denetim gerçekten kolaydı, bundan dolayı temmuz sınavı zor olabilir, denetim çalışmasıda zor bir ders bundan dolayı temmuzda girecek arkadaşların Allah yardımcısı olsun.

Ynt: Temmuz 2009 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

merhaba arkadaşlar.. ben martta ilk kez girdim ve sanırım büyük bir şanstı çünkü sadece kendimi denemek için girdim. maliyete ve analize çalışabilmiştim.. sayısalları temizleyip sözelleri bir sonraki ne bırakacaktım.. vergi ve maliyetten kaldım.. açıkçası vergiden görece kolay olan mart sınavından ,maliyettende çalıştığım halde kaldığım için üzgünüm ama notları da bence bol bol verdiklerini söyleyebilirim..
vergi notları olan arkadaşlardan yardım ve desteklerini bekliyorum.. Ayrıca sınavdan yaklaşık 1 hafta önce düzenlenen sınav öncesi bilgilendirme toplantılarına katılmanızı şiddetle tavsiye ederim.. bence ciddi tüyolar veriliyor ..
herkese şimdiden kolay gelsin..