Temmuz 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı İçin Toplu İtiraz Metinleri

• Konbuyu başlatan zeyna78
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Z

zeyna78

Ziyaretçi
Arkadaşlar;

Sınavların bir kısmına kolay bir kısmına zor diyen arkadaşlarımız var ve olacaktır da.
Ancak şu bir gerçek ki, her dersi kendi içinde sınıflandırmaları gerekiyor.
Ders Vergi ise Muhasebe kaydı sormak ya da Ders Muhasebe ise Fakültede bile gösterilmeyen sözel soruları sormak, Meslekte Kanunu Yönetmelikleri bırakıp, tebliğden sormak hangi mantığa uyuyor.

Ayrıca ortaokul lise mezunu olup SM olanlarla neden farklı sınavlara tabi tutuluyoruz? onlar da bizimle ayrı ruhsata sahip olmayacaklar mı? renkleri mi farklı olacak.?

İşte tüm bu sorunlar için bir metin hazırlayıp, e-posta faks yoluyla tesmer ve bağlı bulunulan odaya göndermeyi düşünüyorum.

Buraya bu konuyu açmamın sebebi de benimle kimler aynı fikirde görmek istiyorum.
metin bu akşam hazır oluri yarın Bismillah deriz, fikir verecek olanları da bekliyoruz..

Hadi bakalım

Ynt: Temmuz 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı İçin Toplu İtiraz Metinleri

stajı yeni bitenler de var yıllardır bu işin içinde olanlar da var..herkes eşit şartlarda değil..deseler kitap bu kaynak bu,müfredat bu ,burdan çalışın burdan çıkacak sorular..o zaman bilen ya da çalışanla çalışmayan belli olacaktır...ama hiç adil bir sınav değil...smlerin armut piş ağzıma düş şeklinde aldıkları ruhsatları söylemiyorum bile..amaç para kazanmaksa..direk para istesinler verelim...öss bile bu kadar kasmamıştı..

Hocam hazırlayın benim 6 tane stajer arkadaşım var hepside maliyet ve finansaldan mağdur durumda, adamakılı bir metin hazırlayalım ve nereye fakslanacaksa fakslayalım. Sürmen efendi ve maliyet sorularını hazırlayan zatların stajerler çokda umurlarında ancak sesimizi duyurmamız lazım çalışılsada yapılamayacak soru sormanın nedeni nedir , birilerine internetten sınavla belge verilirken bize neden bu eziyet ben her şekilde varım ve çevremdeki 6 kişide dahil ederim.

şu finansal muhasebe hocası yusuf sürmen istifa etmiş deniyor doğru mu?bu duyumu alan arkadaş nerden aldı acaba güvenilir yerdenmi geldi bu duyum?neden soruyorum derseniz yaa belkide adam çekip gidecek tepkiler yoğun olunca sınav kağıdınıda okuyanlar ılımlı yaklaşıp ottan çöpten puan kırmaz hatta puan verirler belki ne dersiniz? sıkıntılarımızı dile getirelim kesinlikle yaa Masum Türker e falan mail atsak olmazmı toplu halde?neticede türmob başkanı o değilmi bu kadar maile duyarsız kalmaz galiba yusuf sürmeni muhatap alıp ona mail atmaktansa biz kendi mesleki teşekkülümüzle işi halledelim naçizane düşüncem...

şu an böyle bi dilekçe olmamalı. bu sorunlara kesinlikle katılıyorum ama bugünün esas sorunu direk sınav komisyonu ve adaletsizlikler olmalı .

kısmen dilekçeye katılmıyorum

Amma ağladınız ..
bence sorular gayet kolaymış...
bu soruları yapamayan smmm olmasın zaten
yusuf sürmen hoca komisyondan ayrılmasın ve daha zor sorular sorsun..
önüne gelen smmm zaten saygınlık kalmamıs meslekte
kime sorsam smmm yim diyor..

s__erkan ' Alıntı:
dilekçe örnegi yukarıda ..bunu imzalayıp bize gönderin ..

[email protected]

bugun sadece bu iş için özel faks kurucaz .. şirkete ...ve en kısa zamanda bildricez...

arkadaşım dilekçen tamam iyi güzel olmuşta sanki tesmerin adaletsizliğine daha çok dem vursak daha iyi olmazmıydı?bizim intiharımız paramızın olmaması işin maliyeti onların umurunda değil bunu yıllardır anladık.naçizane fikrim bu denli tutarsız sorular sorulmamalı bir takım zevatın egolarını tatmin etme yeri olmamalı smmm yeterlilik sınavları bunların üzerinde biraz daha durulsa daha iyi olmaz mı?hani eleştri değilde naçizane görüşüm bizim çektiklerimizden ziyade onların çektirdiklerini gözlerine sokalım,bizim ne çektiğimiz zaten umurlarında değildir eminim okuryazarlara nasıl bizi zorlayarak verdikleri ruhsatı kafalarına vura vura zorla verdikleri üzerinde duralım olmaz mı?

Arkadaşlar şimdi bakın beni burda muhalefet olarak görmeyin.. Sizleri çok iyi anlıyorum, sizin geçtiğiniz yollardan bende geçtim. 4.cüde verdim bende.
Ancak ortada bir gerçek var. Önce onu kabullenmeniz lazım. Ben kendi dönemimdede bu itirazlarla bir çok arkadaşımla başvurdum. Hiç bir sonuç çıkmadı. Sonuç olarak ortada bir gerçek var ve bu smmm sayısını kontrole almaları gerekiyor. Bu sebeble zorluk derecesi yüksek sınavları uygulamada karşılaşılmayan şekilde soruyorlarki eleme yapıyorlar. Her geçen gün sayı artıyor ama mükellef sayısı artmıyor. Lütfen kızmayın bana ama gerçek bu. Ama sizi de destekliyorum umarım bir sonuç çıkar arkadaşlar.

ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..

arastan sen smmm oldun herhalde canın yanmadı bilmiyorsun tabi gece gündüz çalışan insanların yapamadığı tarzda sorular vardı sana buradan meydan okuyorum ben stajerim sen belkide smmm sin muhasebe bilgimizi test edelim eğer beni bu konuda yen senin istediğin her türlü iddaya ödemeye hazırım altını çiziyorum bak her türlü bu sınavda sorulan sorular smmm sınavında sorulacak tarzda sorular değil.

ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..

arkadasim sen vatan haini misin? onur ve seref gibi kutsal kavramlara sahip misin?

ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..
artistilik yapmayalım lütfen.tamam sana kolay gelmiş ama ben ve benim gibi bir sürü insana da zor geldi....
burda önemli olan çoğunluk senin sınava bakış açın değil..yaramız var daha fazla deşme bence...

forum ' Alıntı:
ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..

arastan sen smmm oldun herhalde canın yanmadı bilmiyorsun tabi gece gündüz çalışan insanların yapamadığı tarzda sorular vardı sana buradan meydan okuyorum ben stajerim sen belkide smmm sin muhasebe bilgimizi test edelim eğer beni bu konuda yen senin istediğin her türlü iddaya ödemeye hazırım altını çiziyorum bak her türlü bu sınavda sorulan sorular smmm sınavında sorulacak tarzda sorular değil.

stajyerlerin muhasebe bilgisini prof .yusuf sürmen hoca değerlendirecek .Bence,muhasebe bilen BİRİ bu soruları sınav da cevap kağıdına yazardı burada ağlamazdı .
akreditifi bilmeyen adamdan smmm mi olur :D

dilekçe konuları şu olmalı

-staj süresi 4 yıla çıkartılmalı

-yanlızca fakülte mezunlarına SMMM hakkı tanınmalı

-sınav komisyonlarındaki üyelerin görev sürelerinin uzatılması

bu konular hakkında olabilir dilekçemiz

ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..

Meslekte saygınlık kalmamış saygınlık ortaokul mezunlarına belge vermeklemi oluşuyor, efendi sen ne konuştuğunun farkındamısın, saygınlıkmış insanda önce biraz utanma duygusu olur buraya gelipde insanların acı çekmesinden zek alan bir insanda ilk defa gördüm.
Biz kaldık diye sizde tatmin olmuşsunuzdur hatta egolarınızıda yusuf hocayla beraber tatmin edersiniz saygınlık diyene bak hey Allahım yarabbim sen bizi hainlerden, fitne ve fesatçılardan koru.

bir git ya...aferin bravo smmm olmuşsun..sırtını da sıvazlayalım mı?? bay çok bilmiş.....

ArasTan ' Alıntı:
forum ' Alıntı:
ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..

stajyerlerin muhasebe bilgisini prof .yusuf sürmen hoca değerlendirecek .Bence,muhasebe bilen BİRİ bu soruları sınav da cevap kağıdına yazardı burada ağlamazdı .

bu ukalalıkla bu uslupla senden smmm olmuşta ne olmuş

Her zaman ki gibiyiz...

yine tartışma ve en ufak bir metin üzerinde bile kesinlikle anlaşamama toplu olarak bir konuda hak arayamama..

Arkadaşlar dilekçede bahsedilen sebeplere vs katılmayabilirsiniz sonuna kadar hak veriyorum size. herkesin görüşü farklıdır ve katılmadığı noktalar olacaktır.

ancak,

sınav hakkımızın daha da arttırılmasını
veya korkunç 2 yıl bekleme süresinin kaldırılmasını

desteklemiyor musunuz? herşeyi bir kenara bırakalım bu iyileştirmelerin olmasını istemiyor muyuz? nedir bu birbirimize karşı hıncımız anlayamıyorum.

dilekçeyi hazırlayan arkadaşım bir an önce fax numarasını ver. ben 10 15 kişi daha bulup katılacağım senin kampanyana, hiç olmazsa 2 yıl bekleme süresi belki 6 aya iner belki bir fayda sağlarız.

nevermind ' Alıntı:
ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..
artistilik yapmayalım lütfen.tamam sana kolay gelmiş ama ben ve benim gibi bir sürü insana da zor geldi....
burda önemli olan çoğunluk senin sınava bakış açın değil..yaramız var daha fazla deşme bence...

bu haysiyet yoksunu insan kesinlikle sinava girmis birisi degildir. mesaj sayisina bakiniz forumda 2. mesaji. uyelikten atilmasini talep ediyorum.

ArasTan ' Alıntı:
forum ' Alıntı:
ArasTan ' Alıntı:
Amma ağladınız ..

yusuf sürmenin avukatısın galiba?avukatsan burada işin ne git kendi platformuna bura smmm yeterlilik sınavlarına ait bir forum.smmm sınavlarına giren biri isende şu soruların cevaplarını bir versene sana zahmet nerden ne çıktı bir söylede samimiyetine inanalım yahu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...