Temmuz 2012 Sınava Hazırlık Söyleşisi

şulem01

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar sınava 1 hafta kala ne durumdasınız ?

Korktunuz veya kolay geçeceğini düşündüğünüz dersler nelerdir ?

Sınava daha önce giren arkadaşlar ders ders nelere dikkat etmemiz gerekir sorusuna cevap verebilirler mi ?

hadi kaynaşalım bu sınavları bitirelim...

Ynt: Temmuz 2012 Sınava Hazırlık Söyleşisi

ilk defa temmuz da gireceğim,

sınavın yazılı olması benim için sıkıntılı,

7 dersin tamamınıda 2 defa bitirdim, yani tüm konuları iki defa bitirdim fakat, çok fazla ayrıntı olduğu için arada unuttuklarım, hemen hatırlayamadığım konular var,

En çok korktuğumda bu zaten, sınavda tamda unuttuğum hatırlayamadığım bir yerden soru gelirse ne yaparım.

Elimden gelen tüm çabayı gösterdim, gerisi Allah'a kalmış diyorum ve halen çalışmaya devam ediyorum, sınavdan bir gün önce hatta sınav günü sınav aralarında dahi çalışmayı planlıyorum.

arkadaşım yazdıklarını okudum benim 3.girişim ve son 1 dersim kaldı aynı endişeleri bende yaşadım sana bir tavsiyem var bugün itibariyle saayısal derslerden bol bol sadece geçmiş yıl sorularını çöz sözeldede aklında olanları karalama olarak yaz tekrarını böyle yap okumayı pek tavsiye etmem birde eğer 2 kez tekrar ettim dediğin derslerde o tekrarları verimli yaptıysan emin ol sınav kağıdı eline gelince herşey filim şeridi gibi zihninden geçiyor birde sınav anında finansal hariç(çünkü finansal soruları uzun zaman o sorulara göre bazen az) soru kağıdını alır almaz tüm soruları oku aklından o soruya ilişkin tek kelimeyi dahi hemen bir kenara not et çünkü o heyecanla 1.sorudan başlayıp 5.soruya gelene kadar en iyi bildiğin şeyleri bile karıştıra bilirsin birde o sorularda belki hiç bilmediğin sorularda gele bilir sakın o an yıkılma sakin ol aklına gelen herşeyi yaz ufak tefek deme soruları boş bırakmamaya dikkatet çünkü bazen komisyon not verecek yer arıyor bunu çok yaşadım tecrübeyle sabit yani neyse umarım yardımcı olmuşumdur ilk girmenin heyecanını anlıyorum ALLAH sana ve tüm emek verenlere yardım etsin

zor arkadaş zor bu sınavları vermek illa takılıyorsun hepsi mayın dolu.