fonradar

Terk Şirket Fatura İptali Sorunu

tarkaniz72

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar şirketimiz İDARECE 31/12/2012 de TERK olundu. (tasfiyesiz terk)Çünkü şirket akaryakıt istasyonuydu (ki sonra POMPA ökc leri çıktı piyasaya) ve satışları 2005 YILINDA BİTTİ , belediye ruhsat vermediği için enerji piyasası kurumu istasyonu kapattı. Şirket yeri belediye parkı oldu.
-SORUNUM : şimdi elimdeki boş bilgisayardan kesilen Faturaları İPTAL ettirmek için v.dairesine gittim hiç açılmamış kolilerdeki Kullanılmamış faturaları iptal ettirecektim kiii memur en son kullanılmış faturayı (2005 de kullanılan) İSTEDİ !!!! o faturada yok yok yok :( bulamadım 2005 yılı evrakları YOK . Dairede memur iptal ederiz ama TAKDİRE sevk ederim diye tehdit etti resmen !!! 4 koli faturayı sırtlayıp kan ter içinde bulacaz diye daireden çıktım. Nasıl bir yol önerirsiniz.

Sayın Tarkaniz72

Öncelikle son faturanın muhasebe kayıtlarından kime kesildiğine ulaşma imkanı olup olmadığına bakınız bulamıyorsanız (5 yılı doldurmuş başka bir yerde karşınıza çıkma şansıda yok zaten) tek şansınız mahkemeden zayii belgesi alabilmeniz memurdan anlayış beklemeyin,yorulmaktan başka bir kazancınız olmaz.Zayi belgesi için emniyet vb. yerlerden tutanakla tesbit yaptırmanız da gerekir.Yani işini bilen bir avukat gerekir.

Saygılar

memurun istediği traktörlü kağıt şeklinde yazıcıdan kesilen faturaların (son kullanılanı)başlangıcı. Elimde aynı zamanda 1 cilt de elle kesilen fatura var. Bu bana bir AVANTAJ sanırım . Bu elle kesilenlerin hepsi alt ve üst nüshaları var :) (ortağa ıvır zıvır demirbaş kesmişim 2006 yılında , üst nüshasıda var alt nüshasıda ) bir beyin cimlastiği yaparsaaammmmmm !!!

Arada birkaç boş ft saklayıp naylon olarak tabir edilen ft ticaretine mahal vermemek için son dolu ft ve sonrasındaki boş ft istenmektedir. Ayrıca son ft vd kapanış tarihinden sonra kesilmiş olma ihtimali olduğundan istenmektedir.

el cildine kesileni iptal edip bilgisayarlı faturalardan(son kesilen eksik olan seri) kesince 2006 ya sorun çözülür !!!

sayın Tarkaniz, en mantıklı yok götürdüğünüz faturalarda en alttaki faturayı iptal edip son kesilen fatura bu diyeceksiniz oldu bitti.