Teşekkür

Özellikle ünvan ve isimlerini tam olarak bildiren ve mükemmel cevapları ile bizleri onurlandıran üstadlarıma saygılarımı sunuyorum.
Ayrıntıya gelince nedeni şu ki bazı meslektaşlarımız ne isim ne unvan ve de sorulara kaynak göstermeden açıklamalar yapmaktalar.Bir konuda birçok cevaplar ortaya çıkmakta.Bana göre ''ben yapıyorum oluyor'' mantığı mesleğin gelişmesine engel ve bilgi kirliliğine sebep olmaktaki üzücü bir durum.Bu nedenle meslek mensuplarının sayısının çogalması ve engin tecrübelerini bizlere aktarmasının faydalı olacağı düşüncesindeyim.
-----------------------------------------------------------------------------------
[/code][/quote]

değerli meslekdaşım muhasebe de belli başlı kurallar vardır ve bukuralları aynen uygulamak zorundasınızdır,ancak matematik gibi kesin bir formül ve tam sonuç yoktur.yerine göre meslekdaşlar ve bilir kişiler en mantıklı yorumu yaparlar ki bazen birinin ak dediğine diğeri kara bile diyebilir.alıntılar elbetteki kanun ve madde numarası gösterilerek yapılmalı ancak kanun her şeye nokta koymuyor aksine bazı yerlerde ...yani yorum bilgilerin yuğurulmasıyla çıkıyor.işte bu forum sayfasıda zaten o yüzden var.herşey kitaplarda yok hatta yerine göre devlet memurunu bile biz yönlendiriyoruz.tabi ki cevaplar belgeye dayanmalı ama yorum gereken yerlere de mantıklı bir yorum getirilip o şekilde bilgilendirilmeli.bu sayfada bulunan çoğu kimsenin de muhasebe ve personel işleri ile ilgilendiklerini,yıllardır mali müşavirlik ve serbest muhasebecilik yaptıklarını hatta içlerinde müfettiş bile olduğunu gayet iyi biliyorum.İnsanların burada etiketlerini belirtmelerine pek gerek görmüyorum.Ama isteyen tabi ki ünvanını belirtebilir.Önemli olan fikir alışverişinde bulunmak zaten bu konuları bilmeyen bu sayfa da olmaz merak etmeyin.Böyle sayfaların sayesinde mesleğimizde gelişecektir,meslekdaşlarımızda bundan emin olabilirsiniz.teşekkürler.