Teşvik ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tuba07
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tuba07

Katkı Sunan Üye
merhabalar bir konuda yardım istiyorum firmamızda;
09/2013 kdvde 970 lira devreden kdv var
10/2013 kdvde alış kdvsi 29 bin
satış kdv 30 bin
10/2013 devreden kdv 2.335,55
ancak firma sıfır kdvli teşvikli 95.932,00 satış yapmış yüklenilen kdv kısmında 17.267,76 yazıyor
firma yetkilileri bi hata olduğunu düşünüyorlar bende bu konuda bilgi sahibi değilim bilen varsa yardım edebilirmi ?

devir kdv niz az kdv iade alacağınız olmayacak başvuru yaparsanız 2 335,55 tl olarak başvuru yapacaksınız oda masraflara gider değmez

yüklenilen kdv kısmında hata var çünkü kar çıkartılmamış gider maliyetleriyle satıldığı izlenimi veriyor yüklenilen kdv kısmını düşük tutumanız gerekirdi en azında yüzde 5 kar hesağlayıp öyle yüklenilen kdv hesaplanmalıydı

bu işler içinde ymm raporu gerekli yeminli malimüşavirce takibi gerekiyor

ben hiç birşey anlamadım zaten patron 18 bin liramız gitti diyor bende anlamadığım için bu olayı bişey diyemedim evet stoklardan satış yapılmış gibi görünüyor ama iade istemesek bile diğer borçlarımıza mahsup ettiremiyormuyuz ihracat yapan bi firmamızda 100 lira için bile mahsup işlemi için uğraşmıştım ben daha önceki iş yerimde

yüklenilen kdv tam istisna kapsamına giren işlemler kısmında 0 hiç yok yani ancak ekler kısmında teşvik yatırım malları kısmında 17 bin küsür yazıyor stoklardan satılmış bile olsa teşvikli oluyor ve biz onu yüklenmişiz alırken neden bu şekilde olmuş hiç anlamadım bu işlemleri sık yapmadığım için

Devreden kdv niz olmadığı için yazılmamış hem patron bu işlerden daha çok iyi anlar çünkü sonucunda para getirisi var hesaplamaları daha kuvvetlidir

iki seçenekle sıfır yazılmış devir kdv niz olmadığı için yada alışlarınız düzenli olmadığı için

patronlar daha iyi anlıyor para konusu olunca :) ama bizim biraz muhasebemiz sistemsizmiş ben yeni başladım bu sorun var geldiğimden beri araştırdım da bilgi edinemedim stoktan satış yapıldığı için bu şekil olmuş sanırm doğru anladım değil mi...