fonradar

Ticari Kardan Mali Kara Ulaşmayı Gösteren Bildirim

ÜZER

Katkı Sunan Üye
merhaba arkadaşlar.
yıllık gelir vergisine tabi bir mükellefimde ticari kar 25.897,18 tl. k.k.e.g.'i 14.725.49 tl. toplam vergi matrahım 40.622,67 tl.
yıllık gelir vergisini doldururken ticari kardan mali kara ulaşmak için hesaplamayı gösteren bildirim doldurulurken ben belir tablosundaki rakamımı ticai kar sütununa belirticem yoksa k.k.e.g.dahil rakamımı.
eğer 25.897,18 tl.yazarsam mali kar sütunu 0 oluyor.
eğer 40.622,67 tl.yi yazarsam mali kar da 14.725,49 tl. k.k.e.g. rakamım görünüyor.yadımcı olursanız sevinirim.

Ynt: ticari kardan mali kara ulaşmayı gösteren bildirim

arkadaşlar.yaptığım araştırmalara göre bu bildirimde ticari kar kısmına 25.897.18 tl.yazıp
genel yönetim giderleri kısmına 14.725,49 tl.yazıp mali karı toplam 40.622,67 tl olarak göstermek gerekiyor.
yani tablo içinde diğer bilgileri(satıştan iadeler,s.t.m.m.,....vs.gelir tablosu içersindeki bilgileri) belirmeye gerek yok. ancak benim bu ulaştığım bilgilerin doğruluğu veya yanlışlığı üzerine benimle paylaşımda bulunursanız çok memnun olurum.kolay gelsin.

Ynt: Ticari Kardan Mali Kara Ulaşmayı Gösteren Bildirim

bahsettiğiniz bildirim e-beyan hazırlama programında yok mu?
gelir vergisi beyanı ekinde veriliyordu geçmiş yıllarda, uzun zamandır gelir vergisi beyanı düzenlemediğim için değişikliği atlamış olabilirim.

Ynt: Ticari Kardan Mali Kara Ulaşmayı Gösteren Bildirim

yıllık gelir vergisi ekinde var.doldurulmasındaki şekil şartı beni endişeye düşürdü.