Toplu İşten Çıkarma

Üyelik
10 Şub 2011
Mesajlar
36
selam arkadaşlar..
2 sorum olacak...1-toplu işten çıkarma 1 ay öncesinden bildirim yapılır..peki bir ay sonra işten çıkış yapılığında,
personelin raporu varsa ve işten çıkarılacağı tarihte bitmemişse işten çıkarılabilir mi?
2.soru 7 kişiyi bu ay 10 kişiyide haziran ayında çıkarsam toplu çıkış olur mu...
 
Üyelik
21 Ocak 2009
Mesajlar
1,020
Konum
Tekirdağ
Ynt: Toplu işten çıkarma

Bir ay sonra çıkış yapsanız ne olacak ki , toplu çıkış olmaz da bireysel çıkış yapmış olursunuz. Toplu çıkış için bildirdiğiniz herkesi çıkarma zorunluluğunuz yok ayrıca.

İkinci sorunuz net değil , firmanızda toplam kaç kişi varsa , ona göre kanunda belirtilen oranı geçtiğinizde toplu çıkış sayılır. 4857 - 29.maddeyi okuyun ;)

Kolay gelsin...
 
Üyelik
26 Eyl 2009
Mesajlar
19
Konum
İstanbul
merhaba arkadaslar,
Bir konuda bılgınızı ogrenmek ıstıyorum. toplu ıscı cıkarmada bıldırımı calısma ve ıs kurumu ıl mudurlugune mı bıldırılıyor. Istanbul ıcın unkapanında bır yer var orası mıydı bıldırımın yapılacagı yer.

Saygılarımla
 
Üyelik
26 Eyl 2009
Mesajlar
19
Konum
İstanbul
İşkanunu 29. maddesinde ilgili çalışma ve işkurumu il müdürlüğü yazıyor. işkurun sitesinde gördüğüm işkanunu 29. maddesinde ibare böyle.
Yanlış mı biliyorum,

saygılarımla,
 
Üst