Torba Yasa ile bağkurlu iken ssk lı olmak.

Sayın Arkadaşlarım ,
Bağkurlu iken ssk lı çalışmak istenildiğinde sistem bir uyarı verıyordu,eğer bağkur dvm ederse yapıaln işlem gecersız sayılacaktır dıye,bu durumda işlem yapılsada eski sigorta yani bağkur devam edıyordu..torba yasa ile bağkur kaydı bulunan ssk ya kaydı yapılırsa değişiklik oluyormu..ssk nın etkin olabıleceği konusunda bir madde var..şuan itibari ile kanun yayınlansada uygulanması için neyı beklemelıyız.herhangı bir genelgemı yayınlanmalı,yoksa hemen sisteme işlenıyormu yenı durum.şuan ssk ya kaydım yapılacak olsa hala uyarı verecekmı?yoksa kanunla birlikte ssk başlayıp bağkur duracakmı?
siz değerli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.saygılar.

Ynt: Torba Yasa ile bağkurlu iken ssk lı olmak.

Rica ederim okuyup geçmeyınız.bir bilen varsa en azından bir kaç kelime ile açıklama yaparsa sevınırım.

Sn:Ka_an

Torba Yasayla Birlikte Bağkur Kapsamındaki İşveren Kendi İşyerinde Değilde Başka Yerde Sigortalı Çalışabilir ve Ayrıca Bağkura Prim Ödemek ZOrunda Olmaz Ve Dilerse SSK dan Emekli Olabilir.

Sayın KALISPER_A:
çok teşekkür ederim bilgi için.şuan ssk lı olarak işe başlamamda engel yok dimi?önceden bağkur ve ssk çatışınca ilk yapılan yani bağkur devrede oluyor ssk nın sağlığından yararlanamıyorduk.şuanda ssk ya girişte bir sorun yok sanırım..peki sistem hemen geçmişmidir yenı uygulamaya..gecen hafta yayınlandı resmı gazetede..başka bir şey gerekıyor mu genelge felan..yoksa sistem hemen yasa çerçevesınde hemen yapar mı ssk mı?

ka_an ' Alıntı:
Sayın KALISPER_A:
çok teşekkür ederim bilgi için.şuan ssk lı olarak işe başlamamda engel yok dimi?önceden bağkur ve ssk çatışınca ilk yapılan yani bağkur devrede oluyor ssk nın sağlığından yararlanamıyorduk.şuanda ssk ya girişte bir sorun yok sanırım..peki sistem hemen geçmişmidir yenı uygulamaya..gecen hafta yayınlandı resmı gazetede..başka bir şey gerekıyor mu genelge felan..yoksa sistem hemen yasa çerçevesınde hemen yapar mı ssk mı?

Hayır Ssk lı olmanızda Hiç Bir Engel Yok Yasa Çıktı Zaten Resmi Gazetede de Yayınlandı.

çok teşekkür ederim ilginiz için..inanın çoğu yerde sorularıma cevap aradım.siz duyarlı davrandınız..herşey için teşekkür ederım.Saygılar.

Kanun dediğiniz gibi bu imkanı veriyor.
Ancak belirtmek isterim sgk nın sistemi halen aynı uyarıyı veriyor:)

o uyarıyı görünce insan "tamam" butonuna basmakta zorlanıyor.

Kanun onaylanmasına rağmen aynı uyarı çıktımı karşınıza...peki nezaman giderilecek bu sorun acaba..

Bilgiisi olan yokmu sayın arkadaşlar.??

Lütfen okuyup geçmeyınız.bu konuda bir iki söyleyecek sözü olanın bılgılerıne ihtiyacım var.saygılar

Sgkya başvurularda bulunmuştuk.

Uyarı aşağıdaki şekilde değiştirildi. Hayırlı olsun.

UYARI:Sigortalının 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine tabi sigortalılığı sona erdirilecektir.
4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine tabi ayrıca prim ödemeye devam etmek
istiyor ise sosyal güvenlik il müdürlüğüne/ sosyal güvelik merkezine müracaat edilmesi gerekmektedir.

ya hocam size nasıl teşekkür ederim bilemıyorum..inanın buyuk bir sorunumu çözmüş bulunmaktasınız..hakkınızı helal edınız..Allah a emanee olunuz..

UYARI:Sigortalının 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine tabi sigortalılığı sona erdirilecektir.
4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine tabi ayrıca prim ödemeye devam etmek
istiyor ise sosyal güvenlik il müdürlüğüne/ sosyal güvelik merkezine müracaat edilmesi gerekmektedir.
Aynen bu uyarı çıkıyor karşımıza,sorun bu uyarı ile çözülmesi gerekırken tüm bilgiler girilip onay tuşuna basıldığında hata vermektedir..defalarca denettirdim ama maalesef olmadı..

Biz yaptik girisi sorun cikmadi. Son asama bagkura dilekce vermek kaldi. Bu konuda mukellefleri bilgilendirmek lazim. Disardan duyarlarsa kotu olur

anonim şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi bir kişi bağkurdan ssk ya geçebilirmi