trafik kazası

Üyelik
14 Haz 2005
Mesajlar
270
Konum
İstanbul
Merhaba herkese

bi çalışanımızın iş yerinden ayrıldıktan sonra trafik kazası geçirdiğini öğrendim az önce....Bu kişinin işe başlangıç tarihi 1 haziran....bu durumda sigorta hastane masraflarını karşılar mı? muhasebenin yapması gereken işlemler var mı?

beni bu konularda bilgilendirirseniz çok memnun olurum...

herkese iyi günler diliyorum
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Eğer işyeri tarafından sağlanan bir araç (servis aracı) ile kaza geçirmiş olması halinde 506 sayılı yasanın 11. maddesine göre olay "İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları" sigortası kapsamına girecek tüm masrafları Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından karşılanacaktır.

Aksi takdirde, 506 sayılı yasanın 32. maddesine göre son bir yıl içinde sizden önceki çalıştığı yer ve sizdeki çalışmasının toplamı 90 gün veya üzerindeyse sağlık yardımlarından yararlanacak, aksi takdirde ne yazıkki SSK karşılamayacaktır.
 
Üyelik
14 Haz 2005
Mesajlar
270
Konum
İstanbul
Merhaba Tamer Bey..

Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim...Mesaisi bittikten sonra kendi imkanları ile evine giderken kaza gerçekleşmiş ve sigortalılık süresi 1 haziranda başladı...Demek ki sigorta masraflarını karşılamayacak....

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..
 
Üst