Tüm Sigorta Kollarına Tabi Hizmet Belgesinin SGDP Bildirgesine Dönüştürülmesi

MBOZO

Katkı Sunan Üye
Merhaba

2007-8. ayda işe girmiş olan işçimizin hizmet belgelerini 2007-10 aya kadar tüm sigorta kollarına tabii olarak süresinde vermiştim. Şimdi ise işçimizin 2006 senesinde yapmış olduğu emeklilik mürcatını sonuçlanmış ve emkli olabilirsin ama 2007-8 , 2007-9 ve 2007-10 ay tüm sigorta kollarına tabii hizmet belgelerini S.G.D.P. dönüştürmeniz gerekir demişler. Müdürlükle görüştüğüm ama daha önce verdiğimiz bildirgeye iptal ve yerine SGDP vermem halinde ceza uygulanıp uygulanmayacağı hakkında net bir cevap alamadım.

Ceza uygulanırmı ?
Bu konu ile ilgili ceza uygulanmayacağına dair tebliğ varmıydı?

Şimdiden teşekkürler.

Ynt: Tüm Sigorta Kollarına Tabi Hizmet Belgesinin SGDP Bildirgesine Dönüştürülmesi

Tebliği bilmiyorum ancak, aynı konu bizim de başımıza gelmişti.Bizzat sskya gidip sormuştuk.
Sgdpli girişi yapılan bir kişi 3-4 ay sürekli olarak, tüm sigorta kollarından verilmişti.
Eğer bir kişi için tüm sigorta kollarından yada sgdp den biri ile bildirge verilmişse, bunu sonradan bir diğerine çevirmenizin sakıncası olmayacağı idi.Çünkü tüm sigorta kolları yada sgdp olsun farketmez o işçi için bildirim yapılmıştır denmişti.Ceza, hiçbiri verilmez ise geçerli denmişti.

Kolay gelsin.

Ynt: Tüm Sigorta Kollarına Tabi Hizmet Belgesinin SGDP Bildirgesine Dönüştürülmesi

zindan ile aynı görüşü paylaşıyorum
çünkü emekli olan bir kişinin tüm sigorta kollarına veya sgdp den prim yatırması seçimine
bağlı bir durum.

AG
SMMM