fonradar

Türmob Başkanlar Toplantısında; KGSK Başkanı'nın Açıklamaları..

TÜRMOB BAŞKANLAR TOPLANTISI

08.02.2012 tarihinde Ankara?da TÜRMOB Başkanlar toplantısı yapıldı.

TÜRMOB Başkanlar toplantısına misafir konuşmacı olarak ?Kamu Gözetimi ve Standartlar Kurulu? Başkanı Seyit Ahmet Baş?da katıldı.
Başkan yaptığı konuşmada;

- Kurulan oluşumun yeni olduğunu,

- Denetçilik görevinin şirketlerin büyüklüğüne göre kademeli olacağını,

- TÜRMOB?dan ayrı olarak bazı eğitimler yapılabileceğini,

- Denetçilik için sınav şartının aranabileceğini,

- Piyasanın hem tasdik hem denetim ücretini birlikte karşılamasının güç olacağını,

- Denetim işinin 2013 yılında yürürlüğe giremeyebileceğini,

belirtmiştir.

Ynt: Türmob Başkanlar Toplantısında; KGSK Başkanı'nın Açıklamaları..

çok şaşırmadım desem kızarmısınız....

sanırım kıdeme dayalı sertifikasyon yapacaklar yavaş yavaş durum onu gösteriyor biz yenilerede imrenmek düşecek

manasse ' Alıntı:
...- Piyasanın hem tasdik hem denetim ücretini birlikte karşılamasının güç olacağını,
...
Bu işi YMM vereceğiz gibi bir mana çıkıyor. İnşallah öyle olmaz.

Sınav olsun. Hak eden kazansın. Öyle kıdem filan hikaye... Kıdemi vardır bilgisi yoktur o zaman ne yapacaksınız kıdemi...

Arkadaşlar, muafiyetin her türlüsü mahkemeye gider. Bu bu kadar açık ve nettir. en azından ben daha iptal edilen tebliğ ile ilgili dava dilekçemi hazırlamıştım. Bunda da geriş kalacak değilim. İster bana muafiyet vursun, ister vurmasın.

Sadece SPK 'dan belgesi olanlar için ben kazanılmış hak olduğu kanaatimi korumaya devam ediyorum. Gayrısı kim ne derse desin, muafiyetleri hikayedir. Onlarada verilmezse de ilgili arkadaşlarımın çok da umursayacağını düşünmüyorum. Rahatlıkla KGK sınavınında da başarılı olacaklarına dair şüphem yoktur.

Spk bağımsız denetim sınavının son oturumuna girdim bütün dersleri verdim ancak ortalamam 2 puanla tutmuyor şimdi o kadar emek verip hazırlandığım sınav geçersiz sayılacaksa vay bu milletin haline :-[