fonradar

TÜRMOB VE Odalar Bu İşi Bırakmalı

burda açılan konunun kilitlenip engellenmesinin birilerinin menfaatlerine zarar vermesinden oldugunu

• evet kesinlikle düşünüyorum

Kullanılan: 0 0.0%
  • olabilir

• hayır hiç sanmam

• Kullanılan toplam oy
    0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ordeal28

Katkı Sunan Üye
odalar ve türmob bu meslekin sorunlarını çözmek adına ne tür çalışmalar yapıyor.meslek mensuplarından yığınla para alan türmob ve odalar bunun karşılıgında ne yapıyor?meslek sorunları ve meslek yükü gittikçe ağırlaşırken oda yönetimlerinde yükünü tutmuş tuzu kurular yönetim kurulu görevine sanki bir toplanılıp eğlence yapılan,sohbet edilen,çay kahve içilen yer gözüyle bakıyorlar.

ben burdan ufak bir çıngı çakıyor ve TÜRMOB VE ODALARI GÖREVİ BIRAKMAYA DAVET EDİYORUM

siz gidin belki bu işi yapabilen birileri gelir

Ynt:TÜRMOB VE Odalar Bu İşi Bırakmalı

çok haklısın ordeal 28 sana katılmamak mümkün değil. ben büromu 01.01.2009 tarihinde açtım. Ama henüz aidat ödemedim ve ödemeyide düşünmüyorum. Biliyorum aidat ödemekle mükellefiz ama odadan bana aidar tahsilatı için geldiklerinde onlara önce gidip korsan muhasebecileride odaya kayıt edip aidat almalarını sonrasında benim aidatımı ödeyeceğimi söyleyeceğim. nasıl olsa korsanlarla mücadele eden yok en azında onlarıda kayıt etsinlerde bizde kurtulalım korsan olarak bu işi yapanlarında cebinden para çıksın. eğer aidatımı ödemediğim konusunda disipline sevk edilirimsem korsanlarında aidat ödemesini sağlayın bende ödeyeceğim şeklinde taahhütname vereceğim. yeter artık. 01.01.2010 dan önce 15-20 ye yakın mükellefle görüştüm. 10 tane civarında korsan muhasebeci defterlerini tutuyor.

Ynt: TÜRMOB VE Odalar Bu İşi Bırakmalı

Oradaki insanları siz seçiyorsunuz kendiliğinden oraya atanmadılar, Sikayet etmeye hakkınız yok. Seçim olur gider oyunuzu kullanırsınız.

Seçimlere katılmaz ama katılırsada yirmi yıldır aynı insanları seçer benim meslektaşım sonrada yakınır.

belkide haklısınız bu konuda meslektaşlarımız maalesef bu şekilde çalışmayan insalara oy veriyorlar. Ancak şu unutulmamalıdır. bu insanların seçiminde oy kullanan meslek mensupları daima bir etki altında bırakılmaktadır. Aba altından sopa gösterilmektedir. daha fazla detaya girmeyeceğim. herşey inşallah daha güzel olur diyorum

Türkiye'de işler daha yolunda gitmeye başladığı zaman odaların ve Türmob'un da zihniyeti değişecektir.

Ülkedeki tüm yönetimlerin durumu malum iken ben Türmob'un ya da odaların bir adım önde olmasını zaten beklemiyorum.

Öyle olmasını isterdim ama olmadığını biliyorum.

Türkiye'nin genel sorunu zaten bu.

feyyazuçar sende odalardan rant sağlayanlardansın belli.gaziantep eski oda başkanlarından birinin yeğeninin kaçak muhasebeci olduğu ve 400 defterinin oldugunu bilmeyen yok.antepte sorun yerinide söylerler
arayın odayı deyin ki şurda kaçak muhasebeci var bakın kıllarını kıpırdatıyorlar mı neden kıpırdatsın ki zaten tuzu kuru oda yönetimlerinin

Sayın ordela28, belkide yaşınızla yaşıt kurumlardan, belki babanız yaşındaki insanlardan dert yanmışsınız üstü kapalıda olsa izim göstermişsiniz ancak kendiniz ordeal28 nick ini kullanmışsınız. Burada bir çelişki var gibi. Bu demek değildir ki ben rahatsız değilim. Ancak rahatsızlığın bu şekilde dile getirilmesinin bir fayda sağlayacağını sanmam ama şöyle bir şey olabilir, yoğun bir hafta geçirmişsinizdir, geçici vergiler babs sgk kdv üst üste gelmiştir bunalmışsınızdır, rahatlamak için yazmışsınızdır. Şu an benim açımdan görüntü bu. Yoksa nick arkasından hedef göstermek kolay ama bir o kadar da yakışıksız diye düşünüyorum. Varsa düşünceleriniz, projeleriniz, hedefleriniz vb.... konunun ciddiye alınması için sizin de ciddi yazmanız gerekir diye düşünüyorum.

Not: Yanlış anlaşılmasın oda vb... taraftarı ve/veya rant kavgacısı değilim. Ancak bu işin yöntemi bu değil.

Arkadaşlar lütfen kendinize, mesleğinize, geleceğinize ve ülkemizin geleceğine bir iyilik yapın seçimlerde oy kullanın. Bir gün, birkaç saat zamanınnı feda etmeyen meslek mensubunun bu gibi durumlardan şikayet etmemesi gerekir. Yazılanlar belki doğrudur bilmiyoruz. Zaten doğruda olsa bu bir ilk olmaz mutlaka benzer durumlar vardır. Ancak suç duyurusu elbette burdan yapılmaz. Suçlu varsa yaptığınız sadece önlem al bu bir uyarıdır mesajı verir.

Böylece bir günde kimsenin haberi bile olmadan oldu bitti ile nice özel sınavlarla nice haklar dağıtılır sustukça sıra geldi zaten.
Kendi adıma düşüncemi söyleyeyim elimdeki ruhsatın 40 saatlik kurstan alınmış muhasebe kursu sertifikası değerine düşebileceğinden endişeliyim. Bu endişeyi sizlerde taşısanız bence iyi olur.

Saygılarımla

kanunkaide 28 benim yaşım değil nickim.ayrıca yaşımda olsa farketmez , nasıl bir ruh durumu ve anlayış içinde bir insansın pek anlayamadım.babam yaşında yada dedem yaşında olsa ne farkeder yanlışı yapanı herkes her zaman eleştirir ve eleştirmelidir.
siz neden nickinize adınızı soyadını yazmadan burdan ahkam kesiyorsunuz meğer nick arkasından hedef göstermek kolay değil.bu işin yöntemi bu değilse siz yöntemine göre yapın bu işleri , çok iyi bliyorsunuz bu işleri belli.
şu yazdığın yazıyı tekrar oku ve rantçı olup olmadığına tekrar karar ver.

smmm yığınla proje ve hedefleri var hangisi uygulanıyor.ne yapılıyor bu yönde.
sizin ne oldugunuzu ben çok iyi anladım kanunkaide

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...