fonradar

TÜRMOB Yönetimi Bu Defa Doğru Karar Verdi (!)

TÜRMOB YÖNETİMİ BU DEFA DOĞRU KARAR VERDİ(!)

Bu kadar kısa sürede (acele) çıkarılan ve bu kadar kısa ömürlü olan tebliğ beklide hiç görülmemiştir.

Ama ne olursa olsun, olayı, ?zararın neresinden dönülürse kârdır,? bağlamında düşünmek lazım.

Bu süreçte meslek mensuplarımızın akın akın odalara ve TÜRMOB?a koşuşturmaları karşısında şaşa kaldığımı itiraf etmek zorundayım!

Binlerce meslek mensubu canhıraşane çaba harcadılar!

Soranlar oldu, ama, bu Tebliğ?in bir biçimde iptal edileceği, ya da yürürlükten kaldırılacağı konusunda bir tek meslektaşımı dahi inandıramadığımı itiraf etmeliyim. Hatta kendi elemanımız bile, SPK denetçi lisansı almak için tek dersi kalmış olmasına karşın, koşa koşa gidip kayıt yaptırdı.

Meslektaşlar, bunca angarya arasında böylece kendi örgütlerinin yarattığı sıkıntıyı da düşünmeden üstlendiler.

Her neyse;
Özetle; TÜRMOB Yönetimi böyle bir karar almakla doğru olanı yapmıştır.

TÜRMOB Bağımsız Denetim Merkezi Kurulması Hakkındaki Tebliğ konusunda belki en eleştirel yazıları yazanların ve yazdığı yazıyı çeşitli sitelerde, e-posta ortamında yayımlayanların başında ben vardım.

Elbette ki Tebliğ hakkındaki düşüncelerimi yazmak için haftalarca düşündüm ve sonrasında yazdım ve yayımladım.

Şimdi,? iyi de yapmışım? diye düşünüyorum.

Yazıdaki görüşlerimi okuyanlardan kimilerinin, ?Bu Gökhan DEDE yine ne yapmak istiyor? biçimindeki kızgın söylemleri kulağıma kadar geldi.

Olsun.

Ben doğru olanı yaptığıma inanıyorum.

Benim, yanlışlara karşı doğru olanı söyleme konusunda kimseden icazet alma gibi herhangi bir alçak gönüllüğüm yoktur.

Yazımdaki görüşlerimde herhangi bir değişiklik olmamakla birlikte, 33 yıllık meslek yaşamım ve 16 yıllık bağımsız denetçilik (sorumlu ortak baş denetçi) çalışma tecrübem bana, bu konunun daha detaylı düşünülerek, tarafların görüşleri alınarak, değerlendirilerek karar verilmesinde yarar görmekteyim.

Tekrarlamam gerekirse; TÜRMOB Yönetiminin temel hatası da buydu.

Böyle bir durum TÜRMOB?a prestij (saygınlık, itibar) kaybettirmekle birlikte, meslek mensuplarının (en azından şimdilik) daha fazla sıkıntıya girmelerinin önüne geçilmiş olması anlamında yararlı olmuştur.

Teşekkürler, TÜRMOB Yönetimi!

Saygılarımla.
13.01.2011

SMMM Gökhan DEDE (SOB)

Ynt: TÜRMOB Yönetimi Bu Defa Doğru Karar Verdi (!)

Bu süreçte meslek mensuplarımızın akın akın odalara ve TÜRMOB?a koşuşturmaları karşısında şaşa kaldığımı itiraf etmek zorundayım!

şaşmaya gerek yok elimizde ki malzeme bu, sorunun asıl kaynağıda bu zaten.Koşarlar koşarlar alışmışlar koşmaya ..

tebliği geri çekecekleri zaten baştan belliydi.

Gökhan Bey,

Sizede teşekkürler, yazılarınızı artık kısa yazmaya gayret ediyorsunuz. Mahkeme dilekçesi olsa okunmaz...:)

Sayın SARTRE, (yazılarınızın altında ad ve soyadınızın olmasını çok isterim.)

Bu forumlarda kısa yazıların daha okunur olduğuna inanıyorum. Ancak, bazen konuyu tümüyle (bir makale biçiminde) aktarma ihtiyacı duyunca yazı uzun oluyor. Dolayısıyla sıkıcı da olabilir, farkındayım.
Okuma zahmetine katlananlar için teşekkürler.
Kısa yazmaya çaba göstereceğim.

Sevgi ve saygılarımla.

SMMM Gökhan DEDE
05323171938