TURMOB'dan Ruhsat işlemleri hk.

Merhaba Arkadaşlar,

2011/1.Dönem'de yapılan SMMM yeterlilik sınavınde dersleri verek ruhsat almaya hak kazandım. Dün TURMOB bana "Ruhsat İşlemleri Hk." konulu bir bildirge yolladı. İçeriğinde şu yazıyordu;

?......meslek ruhsatı almaya hak kazandığınız tespit edilmiş olup, sınav sonuç tebligatında belirtilmesine rağmen bugüne kadar odanıza ruhsat ve üyelik müracaatında bulunmadığınız anlaşılmıştır. En geç 31.01.2012 tarihine kadar ruhsat müracaatında bulunup, oda kaydı yaptırmadığınız takdirde staj ve sınav dosyanız işlemden kaldırılacaktır.?

Bunun anlamının 31.01.2012 tarihine kadar gerekli bedelleri yatırıp başvurmazsam ruhsatnamemi alma hakkımın iptal olacağımı şeklinde odayı arayıp sorduğum,hayır sadece dosyanızı arşive kaldıracağız ve birdaha başvurduğunuzda işlemler uzayacak dediler. Ama bu cevap herşeye rağmen beni tatmin etmedi. Zira, cevabı sözlü aldım ve bana gönderdikleri yazılı ve içeriğinde dosyanız işlemden kaldırılacaktır diyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı? Ne yapmam gerekiyor? Endişe etmelimiyim???

Ynt: TURMOB'dan Ruhsat İşlemleri Hk.YAZI!!! Almaya Mecburmuyum????????

aynı yazıyı şu an sekreter hanım bana da getirdi, şok oldum, halbuki odadan bana istediğin zaman alabilirsin demişlerdi, pazartesi arayıp sorucam...

Şu an için almak gibi bir zorunluluk yok.Alınmadığında işlemler arşive kaldırılacaktır.Alınmak istendiğinde arşivden çıkarmak ve hazırlamak zaman alacaktır.O nedenle "işlemden kaldırılacaktır" denmektedir.Ayrıca harçlar içinde 1300 küsürlük bir harç var.31 ocağa kadar müracaat edenler bu harcı yine zamsız ödeyeceklermiş.Neticede bir an evvel alın diyorlar ama almazsanız birşey olmuyor,fiyat artıyor gittikçe o kadar.
Saygılar

benim anlamadığım.. almaya mecbur değilsiniz belkide bunu almak için o kadar uğraştınız neden gidip almıyorsunuz..belki diyeceksiniz nasıl ödeyeceğiz ama zaten buraya kadar dünyanın parasını harcamadıkmı biraz daha verin bitirin işi.. önünüz açılsın.. o belgenin parasını çıkarmak için ruhsatı almak lazım bence..

ugur6666 ' Alıntı:
benim anlamadığım.. almaya mecbur değilsiniz belkide bunu almak için o kadar uğraştınız neden gidip almıyorsunuz..belki diyeceksiniz nasıl ödeyeceğiz ama zaten buraya kadar dünyanın parasını harcamadıkmı biraz daha verin bitirin işi.. önünüz açılsın.. o belgenin parasını çıkarmak için ruhsatı almak lazım bence..

özel bir şirkette açlışıyorum, çalıştığım işten memnunum ve şuan ofis açmak gibi bir amacım yok. Eğer birgün iş değiştirirsem ve biz belgeni görmek istiyoruz derlerse alır götürürüm ya da ofis açmaya kalkarsam alırım. onun dışında benim için bu mali işler alanında akademik yetkinliğimi göstermek için bir etiketten başka bir anlam taşımıyor. Bu yüzden ruhsatı almak için odaya 2.000 TL yakın bir meblağ ödemek istemiyorum.

Arkadaşlar, şuan fiilen bu ruhsatı almayacakta olsam bu hakkımın kaybolmasını istemiyorum elbette. Bu bildirgede midemi çok bulandırdı. Konu hakkında bilgisi olanlar,yardımcı olursa memnun olurum....

Ynt: TURMOB'dan Ruhsat işlemleri hk.

Allegro ' Alıntı:
ugur6666 ' Alıntı:

özel bir şirkette açlışıyorum, çalıştığım işten memnunum ve şuan ofis açmak gibi bir amacım yok. Eğer birgün iş değiştirirsem ve biz belgeni görmek istiyoruz derlerse alır götürürüm ya da ofis açmaya kalkarsam alırım. onun dışında benim için bu mali işler alanında akademik yetkinliğimi göstermek için bir etiketten başka bir anlam taşımıyor. Bu yüzden ruhsatı almak için odaya 2.000 TL yakın bir meblağ ödemek istemiyorum.

Arkadaşlar, şuan fiilen bu ruhsatı almayacakta olsam bu hakkımın kaybolmasını istemiyorum elbette. Bu bildirgede midemi çok bulandırdı. Konu hakkında bilgisi olanlar,yardımcı olursa memnun olurum....

Konu hakkında bilgiyi yukarıya yazdım..Oda'yı ararsanız aynı şeyleri söyleyecekler..
Saygılar

Ynt: TURMOB'dan Ruhsat işlemleri hk.

aynı yazı bana da geldi arkadaşlar :) ben de 2009 da ruhsat almaya hak kazandım. o tarihten bu güne kadar da böyle bir yazı gelmemişti. önceki gün ayrıldığım işyerinin sekreteri beni de aradı. artık farklı bir şehirde ikamet ediyorum bu yüzden evrakı aldırdım. içeriğinden bu gün haberim oldu.
bu güne kadar hiç böyle bir hatırlatma yapılmamıştı bu yüzden endişelendim doğrusu. üstelik 2 yıldır da çalışmıyorum....
şimdi de ruhsatı almama durumunda yaşayabileceğim olumsuzluklar gözümü korkutmuyor değil.
yasal olarak da haklarımızı elimizden almaları mümkün değil elbette bunu da biliyorum, fakat bunca emekten sonra riske edemem. en kısa zamanda oda ile görüşeceğim.