Üç Aylık Kdv si Olan Mükellefin Form Ba Bs leri

Üç Aylık Kdvsi olan mükellefin form ba bsleri
Birinci sınıf mükellef şehirlerarası nakliyecilik yapıyor faturaları da tabiki araçlarda gidip geliyor yeni yaptım kdvsini

üç aylık kdvyi gönderdim Aralık 2008'e ait form ba ve bs yide gönderdim yalnız
2008 Ekim ve Kasım ayının formlarını gönderemiyorum bir türlü kanuni süresinde değildir diyor ne yapmam gerekir yardımcı olabilir misiniz.

Ynt: Üç Aylık Kdvsi olan mükellefin form ba bsleri

sn.pekkara

mükellefinizin 3 aylık kdv mükellefiyeti bulunması sizin ba ve bs formalarınızı 3 aylık göndereceğiniz anlamına gelmez siz formlarınızı aylık gönderecektiniz.

yani ekim kasım ve aralık ayrı ayrı

Ynt: Üç Aylık Kdv si Olan Mükellefin Form Ba Bs leri

bilanço usulüne geçtiği zaman, kdv lerinde aylık verilmesi gerekir diye biliyorum.
bir araştırın isterseniz.

32 SERİ NO'LU KATMA DEĞER VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ

Resmi Gazete Sayısı 20097
Resmi Gazete Tarihi 03/03/1989
Kapsam
Katma Değer Vergisi Kanununun 39. maddesinin Bakanlığımıza verdiği yetkiye dayanılarak, gerçek usulde katma değer vergisine tabi olanlarda, şehiriçi yük taşımacılığı yapan ve işletme hesabı esasına göre defter tutan mükelleflerin 1 Nisan 1989 tarihinden itibaren üç aylık beyan dönemine tabi tutulmaları uygun görülmüştür.

Merhaba

Bizde de aynı şekilde bir kooperatif 3 aylık kdv mükkellefiyeti açık ama ba /bs leri ve kdv 2 leri aylık veriyoruz. Malesef ekim kasımın süresi kaçmış sizde

Değerli büyüklerim 3 aylık kdv mükkelefiyeti açtırabilecekler arasında kooperatif yok ama zamanında açılmış bu sene aylığa çevireceğiz herhangi bir sorun yaşar mıyız ?

Saygılarımla