fonradar

Ücret Hesap Pusulası

arkadaşlar merhaba maaşın bankadan yatması durumunda da ücret bordrosu,ücret hesap pusulası düzenlenip imzalanması mecburmu
ayrıca ücret bordrosu ile ücret pusulası arasında fark nedir teşekkürler

Ynt: Ücret Hesap Pusulası

ücret pusulasını vermelisiniz çünkü detayı orada görebilirler.
ücret bordrosu çarşaf bordrodur bu işverenin imzalatıp dosyasında saklaması gereken bir evraktır.
ücret pusulası içşiye verilmesi gereken zarf niteliğindedir 2 nüsha düzenlenir biri işçiye biri dosyasına kaldırılır.

ben düzenlenmesi ve ücret pusulasının bir nüshasının verilmesini düşünüyorum tabi yoruma açık bir konu

ultraslan ' Alıntı:
maaşlar bankadan ödeniyor yinede düzenlemek gereklimi

Evet gerekli. Ücret pusulasını imzalatarak çalışanın dosyasına koymalı ve istendiğinde ibraz etmelisiniz. Bu belgenin düzenlenmesinin sebebi, çalışan pusulada yazılı olan ücret, çalışma süresi v.s. bilgileri kontrol edecek ve imzalayarak bu bilgilerin doğru olduğunu kabul edecektir.

Aksi takdirde çalışanın çalışma süreleri hakkındaki bir itirazında (büyük olasılıkla) haksız duruma düşeceksiniz. İş Kanunundaki düzenleme zorunluluğunu ve düzenlenmediğinin tesbit edilmesi halinde kesilebilecek İdari Para Cezasını (5510/102-b md. 360,00 TL) söylemiyorum bile :)

Arkadaşlar ücret hesap pusulası indirilebilecek bir adres biliyor musunuz?

Ben birkaç tane buldum fakat hiçbiri AGİ yi içermiyor.

Bordro programı kullanmıyor musunuz?

GülsümD ' Alıntı:
eveti, mikroperi kullanıyoruz..

Mikroper'de ücret hesap pusulası var. ister siz form tasarlayarak ister hazır olanı kullanarak alabilirsiniz.

Sn. Turko, drwn, mes_ar'a sormuş hangi programı kullanıyorsunuz diye ben yalnışlıkla cevap yazdım..

internetten indirilmiş bir program, yalnızca ücret bordrosu hazırlanabiliyor. Ücret hesap pusulası hazırlanamıyor. Şimdiye kadar hiç hazırlamamıştım, şimdi bir mükellefimiz istedi ve hazırlamam gerekiyor.

Sn.mes_ar, personele imzalatılacak şekildemi bordro örneği istiyorsunuz yoksa excel formatında tahakkuk şeklinde mi?

Sn.mes_ar ,, maaş hesaplamayı biliyormusunuz? eğer biliyorsanız bende word formatında doldurabileceğiniz bir format var..

burdan dosya gönderebiliyormuyuz? ekle seçeneğini ben bulamadım...