fonradar

Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) adres günvellemeleri hk.!

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Bildiğiniz gibi arkadaşlar mayıs bildirgelerini onaylayabilmek için, Ulusal adres veri tabanı (Uavt) bilgilerinin girişinin yapılması gerekiyor.
Ancak ben doğru düzgün cadde, sokak, kapı numarası vs. bulamıyorum, bilenen adreslerle belediyelerdeki bu adresler arasında bayağı bir fark var sanırım.
Bir de hiç adres seçemediklerim var.Yeni ilçeler çıkmıştı hatırlarsanız en son seçimlerde.Bunlardan biri de Esenler ilçesinde olan işyerinin yeni adresi şimdi Başakşehir ilçesinde kaldı.Ancak sistemden ilçe değiştirilemiyor.Sadece Esenler çıkıyor haliyle de işlemi ilerletemiyorum.

Telefon ile halledilebilir mi, böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu?
Bir de ben kafadan bir adres yazsam şimdi, bildirgeyi verdikten sonra düzeltme işlerine baksak olur mu acaba.?
Bilgisi olan var mı?

Teşekkürler, kolay gelsin.

Ynt: Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) adres günvellemeleri hk.!

Aynı sorun bende de olduğu için geçen ay hiç güncelleme yapamadım. İlçeyi değiştiremiyorum, hal böyleyken diğer seçeneklerede dokunamıyorum

Etilerdeki bir şubem.. Beşiktaş'a bağlı..

Ama SGK sisteminde Şişli'ye kayıtlı gözüküyordu.. işlem yapamıyordum..

Düzeltmeleri için SGK'ya dilekçe yazdım.. ertesi gün hallettiler..Bende doğru adres girişini yapabildim..

Bu da ne demek; yani tek tek sgk dolaşıcaz demek.

Kaç tane şubeniz var ki?

Bende bir şubede sorun çıktı..ona da bir dilekçe yazdım.. verdim tahsilatçıların birine.. git bunu teslim et..diğerini de kaşelet bana getir dedim.. halletti sağolsun:)

Birde öyle adresler varki, yeni yapılan sitelerin blok numaraları, farklı, belediyedeki numaraları farklı, sitelerin yönetimlerini arıyorum artık, onlar bile bilmiyor.

Hele bir İstoç varki, istanbulda olanlar bilir, ne numara yol ne ada ne kapı numarası bulunuyor, tamamen çorba olmuşş...

Bunları güncellemeden bildirge verilebiliyor mu, deneyen oldumu acaba arkadaşlar.?

ZİNDAN ' Alıntı:
Birde öyle adresler varki, yeni yapılan sitelerin blok numaraları, farklı, belediyedeki numaraları farklı, sitelerin yönetimlerini arıyorum artık, onlar bile bilmiyor.

Hele bir İstoç varki, istanbulda olanlar bilir, ne numara yol ne ada ne kapı numarası bulunuyor, tamamen çorba olmuşş...

Bunları güncellemeden bildirge verilebiliyor mu, deneyen oldumu acaba arkadaşlar.?
Dü n güncellemeden verdim onayladı.

uavt sistemine girerken hata alan varmı ? Hata ekranında 444 0 775 i arayın diyor. ne zaman arasam tel mesgul calıyor. ...?

Birde kat karsılıgı insaat adresleri var ada pafta parsel v.s. no falan yok dogal olarak.. bunları nasıl giriyorsunuz ?

Bende sistemede daha girmeden sistem hatası G0002 diye uyarı ile karşılaşıyorum.

mail adresi vermişler, mail attım ama cevap gelmedi, düzelmede olmadı?
:'(

FATİH PESEN ' Alıntı:
uavt sistemine girerken hata alan varmı ? Hata ekranında 444 0 775 i arayın diyor. ne zaman arasam tel mesgul calıyor. ...?

Birde kat karsılıgı insaat adresleri var ada pafta parsel v.s. no falan yok dogal olarak.. bunları nasıl giriyorsunuz ?

Onların verdiği numara aranmaz ya.. geçen gün sistemdeki bir sorundan dolayı.. Beni SGK çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı bilgi işlem müdürlüğüne yönlendirdi..Aradım bir bayan çıktı..

--Alo iyi günler..

--İyi günler..

--Sistemdeki bir sorunla ilgili bir yetkili ile görüşecektim..

--Burada kimse yok.. taşınıyoruz bir ben varım

--?? iyi.. kolay gelsin..

--Teşekkür ederim..

Sorun mu? çözdük biz..:)

Hakkımızda hayırlısı..

Gercekten komik tasiniyorlarmisss. Sistem yetkililerimi malzemeleri yuklenip tasiyor ilginc

Bu arada güncelleme yapmadanda onaylama ekranına kadar ilerlenebiliyor, sizde de öyle mi?

Yasal bir düzenleme ile getirmedikleri ve onay verilebildiği için verin gitsin. Ceza kesmelerini gerektiren bir madde de yok.

Adres güncellemelerini yapmak istemiyorum. Bina no ya kadar güncellesemde yetmiyor iç kapı numarayı istiyor No:9 - ?? gibi

ZİNDAN ' Alıntı:
.Ancak sistemden ilçe değiştirilemiyor.Sadece Esenler çıkıyor haliyle de işlemi ilerletemiyorum.

Telefon ile halledilebilir mi, böyle bir sorun ile karşılaşan oldumu?
Bilgisi olan var mı?

sn zindan,ilçe kısmı yanlış olan problemli bendede vardı.İlgili SGK müdürlüğünü telefonla arayarak irtibata geçtim.Memur telefonda benle konuşurken hemen düzeltti.

:) Benim sesimi beğenmedi demekki, dilekçe yaz getir dedi. 4-5 tane dilekçe yazdım.

Anlaşıldı.. bende bir dahaki sefere bir bayana arattırayım..Bana da tutturdu illa dilekçe yazacaksın diye:)

NİSANLI ' Alıntı:
Bu arada güncelleme yapmadanda onaylama ekranına kadar ilerlenebiliyor, sizde de öyle mi?
Selamlar, güncelleme yapmadan tahakkuku onayladım sorun olmadı.

SİBEL ' Alıntı:
Bende sistemede daha girmeden sistem hatası G0002 diye uyarı ile karşılaşıyorum.

mail adresi vermişler, mail attım ama cevap gelmedi, düzelmede olmadı?
:'(
hangi maile gönderdiniz, bende deneyeyim