Ulusal Adres Veritabanı Sistemi ile İşyeri Adres Bilgisi

Üyelik
23 Eyl 2008
Mesajlar
20
SGK E-Bildirge Kullanıcı Giriş Ekranı'nın altında bulunan "Ulusual adres veritabanı sistemi ile işyerinize ait adres bilgilerini girmek için burayı seçebilirsiniz. " (Ulusual yazmışlar :p) linkine tıkladığımızda E-Bildirge giriş sayfasında kullanıcı adı ve şifrelerimizi aynı şekilde kullanarak giriş yapıyoruz.

Bu ekranda adres bilgilerinizi kontrol edip güncelleme olanağı saylayan bu sistem kanımca bizler için önemli detaya sahip.

SGK hizmet listesinden de görebileceğimiz SGK daki adres bilgileriniz acaba Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki adres bilgilerinizle aynı mı? Evet aslında bu bilgilerin doğru aynı olması gerektiği aşikardır.Ancak bazı yerlerin belediyelerinden dolayı cadde ismi numarası gibi bilgileri zaman içinde değiştirilmiştir.SGK 'ya ya da başka bir kurumdaki adres bilgileri farklılık gösterebilir.

Bu ekranda yapacağın adres güncellemesi var ise kanımca önce yapılması gerekenin Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki adres bilgilerinin tutarlılık göstermesidir.

Bu sistem İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulalan AKS adlı proje kapmasında yürütülmektedir.
Konu ile ayrıntılı bilgi için ilgili linki sizlerle paylaşmak isterim.

http://www.nvi.gov.tr/Hakkimizda/Projeler,Aks.html


Mustafa KAYAR
Stajyer İSMMMO
 
Üst