ünvan değişikliğinden sonra, faturalar

Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
4
merhaba arkadaşlar şirkette ünvan değişikliği yapıldı yani ilk adı (Adaş inş. temizlik, müh. hizmetleri san tic A.Ş.) iken şirketin ismine (gıda ve hayvancılık)ta eklendi şimdi biz önceden bastırdığımız faturaları kullanabilirmiyiz kullanırsak cezai bir durumla karşılaşırmıyız. çok teşekkür ederim.
 
Üyelik
8 Haz 2005
Mesajlar
788
Herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmazsınız?
1-Ancak faturaların ibaresinde ismini değiştirerek yazmalısınız.
2-İlgili ünvan değişikliği ile ilgili dilekçe ile başvurup V.dairesinden fatura iptali isteyebilir. yeni faturaları bastırabilirsiniz.
 
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
354
elinizde bulunan faturaların üzerine kaşa vurarak kullanmanız mümkün. Bunun için bağlı bulunduğunuz vergi dairesinden elinizde bulunan faturalar için tutanak usulü ile tespit yaptırmanız yeterlidir.
 
Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
4
ünvan değişikliğinde faturaların durumu

Arkadaşlar ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
Ancak benim başımda şöyle bir durum var. Ünvan değişikliğinden sonra maliyeye her hangi bir bilgi verilmemiş, eski faturaların üzerine kaşe basılmış ve kullanılmış. şimdi maliyeden her hangi bir ceza yemekten korkuyorum. yani şimdi ben ne yapayım ki ceza yimeyem (yada bu durum cezalık bir durummu )
çok teşekkür ederim.
 
Üyelik
8 Haz 2005
Mesajlar
788
Sayın Hamzaoğlu43
Şirketinizin ünvan değişikliği ticaret sicil memurluğundan yayınladı ise ticaret sicil mermurluğu bunun bir örneğini ilgili vergi dairesine bildirir.
Ancak V.Dairesine siz ünvan değişikliği ticaret sicil kaydıyla başvurunuz. ve gerekli düzeltmeyi yaptırınız.

kolay gelsin
 
Üst