USB Sorunu

Merhabalar,

Marmara Bölgesi'nde küçük bir ilde SMMM stajyeriyim. Büroda çalışmaktayım. Staja 5 Mayıs 2020 tarihinde başladım. USB tarafıma halâ ulaşmadı. Maalesef oda çok ilgisiz bulunduğum şehirde. Mail atıyorum cevap alamıyorum. Aradığımda da sorumlu kişi orada olmuyor, şu anda burada değil, dışarıda, bir yere gitti gibi cevaplar alıyorum dahili numarasını çevirdiğim halde...

Bu USB tahmini olarak ne zaman elime ulaşacaktır ? Ne kadar ödemesi olacak ? Stajyer tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Son olarak odaya götürmem gereken bir şey var mı ? Örneğin, SGK Tescil dökümü gibi ? Her 4-5 ayda bir ayrıntılı döküm götürmelisiniz yazıyordu internette. Staj evraklarını verirken yetkili kişiye sordum. Gelmenize gerek yok bir daha dedi.

Cevaplarsanız çok makbule geçer. İyi çalışmalar dilerim.
Saygılar,
Econ

usb yi napacan gerek yok online olarak eğitimleri yapabiliyorsun zaten. Eğitimler sırayla açılacak stajın ilerledikçe usb ye niye takıyosun :D

• Beğen
Etkileşimler: Econ
usb yi napacan gerek yok online olarak eğitimleri yapabiliyorsun zaten. Eğitimler sırayla açılacak stajın ilerledikçe usb ye niye takıyosun :D

Cevabınız için çok teşekkür ederim. İnanın bunu bile bilmiyordum. Bulunduğum şehirdeki oda o kadar iş bilmez şeklilde çalışıyor ki size anlatamam. Kaç kere ulaşmaya çalıştım ulaşamadım. Hiçbir bilgi de verilmedi tarafıma. Eskiden odalar stajyer bilgilendirme kitapçığı dağıtıyorlarmış. Bunu bırakın evrakları verdim stajımı başlattım. 1 ay sonra beni aradılar siz staj başlatmış mıydınız diye. 5-10 stajyer ya var ya yok İstanbul - Ankara gibi kalabalık bir yer olsa anlayacağım. Bütün gün işleri oturup lak lak yapmak. Telefonla aradığım 1 gün bile ulaşamaz mı insan, her zaman dışarda veya başka bir yerde hanımefendi. Dahilisini hep başkaları açıyor. TESMER'e şikayet edeceğim artık. Ben zannediyorum ki eski usul USB eve gelecek onunla bu eğitimlere başlayacağım. İnternetten araştırdığım kadarıyla USB geliyormuş insanlar öyle başlıyormuş eğitime. Sizden rica etsem uzaktan eğitim alabileceğim adresi belirtir misiniz ? TEOS sistemine girip oradan mı izleyeceğim bu eğitimleri ? Kusura bakmayın tekrardan teşekkür ederim cevabınız için.

Hocam şimdi TEOS'u açtım ve aşağıda şu bilgiler var:

1. Taksit 450
2. Taksit 450
3. Taksit 450

Toplam Yatırılması gereken tutar 1,350 TL ve Ödenen Toplam Tutar 0,00 TL

STAJYER EĞİTİM TAMAMLAMA BELGESİ
Tamamlama belgesinin alınabilmesi için:

Sınavları tamamlamış olmanız gerekir.
Stajı tamamlamanız gerekir
Eksik olan dersleri tamamlamanız gerekir.
Katkı payını yatırmanız gerekir

Ben taksitleri ödemediğim için mi eğitim aktif olmuş değil şu anda ? Örneğin ilk taksidi ödediğim takdirde eğitim açılacak mı ? Dediğim gibi stajı başlatırken evrakları teslim ettim, şimdi ne yapacağım dedim ? Hiçbir şey söylenmedi bana. Sanki yapılması gereken bir şey yokmuş gibi. Siz söylemeseydiniz ben hâlâ ev adresine USB bekliyor olacaktım. 2 aydır niye gelmedi hâla diye içim içimi yiyordu.

Alttaki Uzaktan Eğitim Bilgisi butonuna tıkladığımda şu şekilde kırmızı renkte uyarı geliyor.

Sınavlarınızın açılabilmesi için önce o döneme ait bütün derslerin slaytlarının bitirilmesi gerekmektedir. Lütfen o döneme ait bütün derslerin slaytlarını izlediğinizden emin olunuz.

Slayt falan da yok, aşağıya indiğimde 9 döneme ait içerikler ve karşılarında %0 yazıyor sadece.

eğitim slaytları var önce onları tamamlayacaksın parayı ödeyeceksin sınav öyle açılıyor eğitim videosu için de belki önce parayı yatırman gerekebilir fakat staja başladın hepsini hemen yapacaksın diye bişey de yok kardeşim. Acele etme sonradan hepsini birden de yapabiliyorsun.

• Beğen
Etkileşimler: Econ