Üstadlarım Bir Bakar mısınız ?

merhabalar,
ben yeni smmm oldum ve bağımlı olarak çalışmaya başlayacağım. öncelikle odada şifreler ile ilgili neler yapmam gerekli. odadan bilgi aldım fakat yeterli gelmedi bana. sonuçta sizler tecrübelisiniz daha iyi bilirsiniz. ayrıca şirketi başka bir mali müşavirden devir alacağım. nelere dikkat etmeliyim sizce. tecrübesiz görünmek istemiyorum. şirketi devir alacağımız smmm biraz sıkıntılı biriymiş de onun yanında ezik kalmak istemiyorum. birde araştırmalarıma göre benim çalıştığım şirkette sigortalı olma zorunluluğum varmış öyle mi?

ne olur kusura bakmayın. sorularım belki basit gelecek sizlere ama hem acemilik hem de heyecan var bende ve bildiğimi de bilemez oldum şu an.

şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Konu hakkında fazla bilgim yok. Bir hayırlı olsun demek için girdim.

Bağımlı olarak Defter tutacaksanız. Tek bir işletmenin defterini tutabiliyorsunuz.
Şirkette sgk'lı olmanız gerekiyor.
Devir sırasında nelere dikkat etmek gerekir diyorsanız. Yıl sonu olarak alcaksanız. İhtiyacınız olan her şey zaten beyannamelerde yer alır. Sadece detay mizan muhakkak alınız.

Bir meslek mensubu Diğer meslek mensubunu küçük düşürücü hareket yapıyorsa zaten meslek mensubu değildir. Size köstek değil destek olması lazımdır.

Konu hakkında fazla bilgim yok. Bir hayırlı olsun demek için girdim.

Bağımlı olarak Defter tutacaksanız. Tek bir işletmenin defterini tutabiliyorsunuz.
Şirkette sgk'lı olmanız gerekiyor.
Devir sırasında nelere dikkat etmek gerekir diyorsanız. Yıl sonu olarak alcaksanız. İhtiyacınız olan her şey zaten beyannamelerde yer alır. Sadece detay mizan muhakkak alınız.

Bir meslek mensubu Diğer meslek mensubunu küçük düşürücü hareket yapıyorsa zaten meslek mensubu değildir. Size köstek değil destek olması lazımdır.

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. valla ben stajım süresince de hiç iyi niyetli destek olan meslek mensubuna rastlamadım. bu kadar rekabet neden var anlamıyorum.

bu kadar rekabet neden mi var? sadece gülüyorum.
mali müşavirlerin çoğu aç.elini sallasan mali müşavir,siz heralde mesleğin gerçeklerini görmüyorsunuz.

elbette piyasanın kötü olduğunu bende görüyorum ama birbirimizin elinden ekmeğini alarak nereye kadar başarılı oluruz ki.
şu forumda bile hep bir rekabet ortamı var. herkes kendini kanıtlama derdinde.hep bir laf sokma hep bir aa sen bilmiyor musun tavrı. birlik olmak yerine hep bir mücadelede buluyoruz kendimizi.

SMMM Oda Kayıt Belgesi, Vekalatname, şifre talep formu,ssk işe giriş bildirgesi istiyorlar.