Uzaktan Eğitim Yöntemi ile İşletme Dalında Yüksek Lisans Yapmak İstiyorum

Değerli arkadaşlar ben işletme fakültesi mezunuyum.Çalıştığım için örgün okuyabilecek zamanım yok.O yüzden yüksek lisans yapabieceğim devam zorunluluğu olmayan,yada internet tabanlı eğeitim veren bir okul varmı acaba.Ayrıca bu konuda TÜRMOB'la anlaşmalı herhangi bir kurum varmı.Bu konuda bigi ve önerilerinizi bekler çalışmalarınızda başarılar diliyorum

Ynt: Uzaktan Eğitim Yöntemi ile İşletme Dalında Yüksek Lisans Yapmak İstiyorum

Bilgi üniversitesinde MBA programları vardı sanırım, ancak ücret yüksek. Üniversitenin adından tam emin değilim ancak kesinlikle var.

Merhaba,
Bildiğim kadarıyla İstanbul Ticaret Odası üyeleri tarafından kurulan bir vakıf tarafından hayata geçirilen ve iş dünyasının ihtiyaçlarına göre eğitim vermeye çalışan "İstanbul Ticaret Üniversitesinde" çalışanların katılabilecekleri şekilde organize edilmiş Yüksek lisans bölümleri mevcut. Bir araştırmanda fayda var.

Ben aftan yararlanarak yarım kalan yüksek lisans eğitimimi Stajım olmasına rağmen derslere de katılarak tez aşamasına geldim. Stajımın başlangıç döneminde tesmere yüksek lisans için derslere katılabilirmiyim diye sordum ..ancak işyerini terk etmeniz gerekir bu nedenle stajınız iptal olur dediler.r...Çalıştığın iş/işyeri izin verip idare ettiği sürece normal örgün olarak bir sıkıntı olmaz...Uzaktan eğitim ise ücretleri yüksekk örnek: Bilgi e-MBA programı

konu epey eskide kalmış.
fakat arkadaşın sorduğu soruya cevap olarak şuanda birçok üniversitede işletme e-mba bölümleri açıldı.fiyatları fena değil. Benim başlayacağım üniversitede fiyat 6900 -tl.
çoluk çocuk iş derken derslere devam edemem diye uzaktan eğitim veren bölümü tercih ettim. Örgün olanı okumak isterdim fakat gerçekten yoğun hayat tempom buna müsade etmiyor. bence benim gibi çok yoğun olanlar için çok iyi fir fırsat.

sserpil ' Alıntı:
konu epey eskide kalmış.
fakat arkadaşın sorduğu soruya cevap olarak şuanda birçok üniversitede işletme e-mba bölümleri açıldı.fiyatları fena değil. Benim başlayacağım üniversitede fiyat 6900 -tl.
çoluk çocuk iş derken derslere devam edemem diye uzaktan eğitim veren bölümü tercih ettim. Örgün olanı okumak isterdim fakat gerçekten yoğun hayat tempom buna müsade etmiyor. bence benim gibi çok yoğun olanlar için çok iyi fir fırsat.

Serpil hn sizinki hangi üniversite acaba ?

Beykent Üniversitesi İşletme E-mba

sserpil ' Alıntı:
Beykent Üniversitesi İşletme E-mba

Teşekkürler serpil hn. yılda 2 kere sınavlara gitme zorunluluğu var sadece değil mi ?

her dönem bir vize bir final sınavı yapılıyor. vize sınavı internet üzerinden , final sınavı kampüste gerçekleşiyor.

sserpil ' Alıntı:
her dönem bir vize bir final sınavı yapılıyor. vize sınavı internet üzerinden , final sınavı kampüste gerçekleşiyor.

teşekkürlerrrr

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
sserpil ' Alıntı:

teşekkürlerrrr

sizdemi yüksek lisans düşünüyorsunuz.

sserpil ' Alıntı:
FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
sserpil ' Alıntı:

teşekkürlerrrr

sizdemi yüksek lisans düşünüyorsunuz.

yok ben yüksek lisans yaptım
arkadaşım bu konuda bilgi arıyordu onun için sordum,
birde bu dediğiniz mba programları tezsiz lisans oluyor değilmi serpil hn.

evet tezsiz oluyor

Merhaba, işletme için var mı bilmiyorum ama bu aralar online eğitim ve sertifika gerçekten çok meşhur oldu. Ben de bu furyaya katılanlardanım. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü kurumundan online eğitim ve sertifikamı aldım. Gerçekten çok başarılılar. Sana da tavsiye ederim. Muhtemelen işine yarayacaktır.