Vefaat Eden Babamın Aracını Üstüme Alma

merhabalar.Yaklaşık 3 ay önce babam Ankara'da vefaat etti ki orada ikamet ediyordu.Ona ait olan araç abim ve annemin üzerindeydi.Şimdi aracı ben üzerime almak istiyorum.Bunun için fesihname ve feragatname belgesini noterden aldık.İstanbula ikamet ettiğimiz yere gelip trafik şubeye basvurduğumuzda birkaç belge yanında VERASET İNTİKALİ YÖNÜNDEN BORCU YOKTUR belgesi almamız gerekti.Bunun için yeditepe vergi dairesine yönlendirildik trafik memuru tarafından.Oraya gittiğimizde memur feragatname ile cok vergi vereceğimizi bunun için merhumun ikamet ettiği yerden yakınlarınızın fesihname ile başvurması gerektiğini belirtti ve işlem yapmadı.Buna ek olarak esenyurt ilçesinde ikamet etmemiz dolayısıyla büyükçekmeceye basvuracagımızı belirtti feragatname ile başvurursak.
Sorum şu ki elimizde ağabeyim ben ve annemin imzasını taşıdığı fesihname mevcut.Son satırda ''gördüğümüz lüzum üzerine aramızda anlaşarak karşılıklı olarak araçla ilgili feragatnameyi feshettik.bundan böyle feragatnamenin bir hükmünün kalmaması ve karşılıklı olarak birbirimizden herhangi bir alacağımızın bulunmaması nedeniyle birbirimizi ibra ederiz'' yazmakta.

elimizde mirascılık belgesi,feragatname ve fesihname mevcut.sorum şu ki bu işlemler için ankaraya yani rahmetli babamın ikamet ettiği yerdeki vergi dairesine mi gitmem gerekli?
Eğer istanbuldan hallolacak birşeyse esenyurt için b.çekmece vergi dairesimi bu işle ilgilidir.
Cevabınız için şimdiden teşekkürler