Vergi Dairesi Tarafından Konulan Haciz Nasıl Kaldırılabilir?

metintacer

Katkı Sunan Üye
İyi Günler ;

Bir mükellefime yeddi emin olma gafletini gösterdim.:( Dolayısı ile ortada kaldım.Vergi dairesi de aracıma haciz koymuş durumda.
Mükellefin borçlarını taksitlendirdik ve ödemeler yapılmaktadır.
Ben Başka bir araç göstererek aracım üzerindeki haczi kaldırabilirmiyim.Çünkü aracımı satmam söz konusu.
Bu konuda bilgisi olana arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

İyi çalışmalar.

ahbap çavuş akraba eş dost menfat gelir işikisi vb. adına ne koyarsanız koyun ama önce mükelelfle aranıza bir mesafe koyun vegilerini ödeyin,defterlerini belgelerinini büroda bulundurun,her türlü sorunların çöüm mercsisi olarak jkendinizi gösterin kefil olun destek olun bu meslek de ilerde mühendisler gibi avukatlar gibi saygın bir yere muhakkak gelir bu kafayla lütfen beni yanlış anlayıp kızmayın tepkim bütün muhasebcilere içinde bende zarım size değil mükelefin arrşivciliğinede soyunuyoruz ödemelerine de soyunuyoruz üzarimize vazife olmayan işlere de soyunup mükelleflerin vegiden kurtulması davalık icralık mahkemelik durumlarında hep çözüm noktası bizmişiz gibi yüknenin bakalım abalıya

Sayın Tanca ;
Yazdıklarınıza kızmıyorum.Çünkü yazınızın içerisindeki uygulamaların hemen hemen hiçibiri benim için söz konusu değildir.
Bahsettiğim konu biraz karışık , o yüzden çok detaya girmeden yazdım.Ben de idealist bir meslek mensubu sayılırım.Öyle olmasaydım 30 mükellef değil 300 mükellefin defterini tutuyor olurdum.İlginize teşekkür ederim.(Bu arada yanlış anlamazsanız, noktalama işaretlerine dikkat ederseniz yazınız daha akıcı olarak okunur.)

Başka bir araç göstererek, hacizli aracın üzerindeki haciz şerhini kaldırabilirsiniz.Mümkündür.
Yalnız göstereceğiniz aracında sizin üzerinize kayıtlı olması gerekir.