fonradar

Vergi İadeleri..

alper

Katkı Sunan Üye
Vergi iadelerini şubat bordrosuna mı yansıtıyoruz yoksa ocak bordrosunda da görünecek mi?

Ynt: vergi iadeleri..

şubat bordrosu ilk mahsup ayıdır.

Ynt: Vergi İadeleri..

burayı anlamıyorum ben şimdi 2007/1 ay muhatsar beyannamesi 20 şubatta verilcek bu beyannamede mahsup yapılcakmı?

serhat durmus ' Alıntı:
burayı anlamıyorum ben şimdi 2007/1 ay muhatsar beyannamesi 20 şubatta verilcek bu beyannamede mahsup yapılcakmı?
Merhaba,
Hayir 20 Subat tariinde verecegin beyannamede degil, Subat ayina ait 20 MArt tarihinde verecegin beyannamede mahsup etmeye baslayacaksiniz.

muhtasar beyannameyi üç aylık veriyorsak işçilere vergi iade paralarını ne zaman ödemliyiz.

serhat durmus ' Alıntı:
muhtasar beyannameyi üç aylık veriyorsak işçilere vergi iade paralarını ne zaman ödemliyiz.

Şubat ayı ücretinden başlamak üzere, zaten bordroya yansıtmanız lazım. Yani Şubat ücretini verirken vergi kesintisi kadar bordrosuna ilave etmeniz lazım.

Tamer Başkan ' Alıntı:
serhat durmus ' Alıntı:

Şubat ayı ücretinden başlamak üzere, zaten bordroya yansıtmanız lazım. Yani Şubat ücretini verirken vergi kesintisi kadar bordrosuna ilave etmeniz lazım.

sayın başkan vergi kesintisi kadar ilave etmeniz gerekiyor demişsiniz, mesela vergi iadesi vermeyenler var onların gelir vergisi rakamından da düşsek bölece verenin tamamını ödesek olmuyormu.... yani toplam 25.000 gelir vergimiz varsa bunun tamamını düşebiliyormuyuz, yoksa yanlızca vergi iadesi verenlerin g.v düşüp kalanınınkini ödemekmi gerekiyor...

.
vermeyenler var onların gelir vergisi rakamından da düşsek
kesinilkle yapamazsınız. yapar iseniz ceza ödemek durumunda kalırsınız

ismet35 ' Alıntı:
Tamer Başkan ' Alıntı:
serhat durmus ' Alıntı:

sayın başkan vergi kesintisi kadar ilave etmeniz gerekiyor demişsiniz, mesela vergi iadesi vermeyenler var onların gelir vergisi rakamından da düşsek bölece verenin tamamını ödesek olmuyormu.... yani toplam 25.000 gelir vergimiz varsa bunun tamamını düşebiliyormuyuz, yoksa yanlızca vergi iadesi verenlerin g.v düşüp kalanınınkini ödemekmi gerekiyor...
Sadece Özel Gider indiriminden yararlananlara ait gelir vergisinden düşebilirsiniz. 25.000,00 YTL verginin ne kadarı özel gider indiriminden yararlananlara ait ise sadece o tutarı mahsup edebilirsiniz.