Vergi İncelemesi - Bilgi Verme Hk.

Üyelik
9 Şub 2006
Mesajlar
32
Konum
adana
Hesap uzmanı tarafından hazırlanan bir listede belirtilen ürünlerin 2006-2007-2008 yılı içerisinde toplam alış miktarı ve tutarı istenmektedir. fakat istemiş olduğu bilgiler epey uzun ve zor bir işlem dolduğu için 15 günlük süre içerisinde mesai saatine yetiştiremedik.

Sorum : Hesap uzmanı tarafından istenen bu listeyi akşam iadeli taahhütlü olarak postaya vermem durumunda yasal süresinde vermiş sayılırmıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.
 
T

T U R K O

Ziyaretçi
Ynt: Vergi İncelemesi - Bilgi Verme Hk.

Kendisi ile görüşüp ek süre isteyebilirdiniz. İadeli taahüt ile yasal süresinde vermiş sayılırsınız.
 

Tahsin Kurt

Tanınmış Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,106
Konum
İstanbul
Ynt: Vergi İncelemesi - Bilgi Verme Hk.

İadeli taahhütlü gönderebilirsiniz elbette ama bu durumda sizin hakkınızda ilgili hesap uzmanı pek olumlu şeyler düşünmez.Şöyle yapabilirsiniz.İstenen evrakları iadeli taahhütlü gönderdikten sonra ertesi gün (yarın) yine aynı evrakları -en azından form veya listeleri- posta alındısı eki ile birlikte tekrar ilgili memura götürün.Durumu izah edin.Postadan gelmesi zaman alacağından getireceğiniz evraklar üzerinden işleme başlayabilir ve hakkınızda ki intibasıda değişebilir en azından.Aksi halde nasılsa postaya attık deyip işi oluruna bırakırsanız hoş bir inceleme yaşayamayabilirsiniz :) Saygılar.
 
U

UZMAN

Ziyaretçi
Ynt: Vergi İncelemesi - Bilgi Verme Hk.

Merhaba;

Bir yazı ile başvurup ek süre isteyiniz;

Saygılarımla,
 
Üst