fonradar

Vergi İncelemesinde Hata Yapılması Ve İtiraz Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Ben bir vergi incelemesine tabi oldum. uzlaşmaya girdim. aradan birkaç ay geçti ve öğrendim ki İncelemede müfettiş beyanname vermeme cezasını konu almamış ve dolayısıyla ben beyanname vermeme ile ilgi uzlaşmaya girmemişim. sonuç olarak bana beyanname vermeme cezası geldi. bu noktada hangi maddeye dayanarak vergi mahkemesine gidebilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,

Ben bir vergi incelemesine tabi oldum. uzlaşmaya girdim. aradan birkaç ay geçti ve öğrendim ki İncelemede müfettiş beyanname vermeme cezasını konu almamış ve dolayısıyla ben beyanname vermeme ile ilgi uzlaşmaya girmemişim. sonuç olarak bana beyanname vermeme cezası geldi. bu noktada hangi maddeye dayanarak vergi mahkemesine gidebilirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayın techno

Burda uzlaşma konusunu görmekte yarar. Aksi halde uzlaşmayı imzaladığınız için dava talep hakkınız yok.Eğer uzlaşmasaydınız Uzlaşma gününden sonra 15 gün içinde dava açmanız gerekirdi.

Arkadaşımız aynı soruyu biraz daha detaylı olarak mustafagulsen.com dada sormuş ve bence yeterli cevabı almıştır.Durum acil galiba.Kolay gelsin.