Vergi Kaçağı İhbarı Hk

Merhaba. Mali konular ile çok işim olmaz ama belki ilk ve son sorum olabilir. Fikrinizi sormak için üye oldum.

Ben yüksek lisansta biraz sıkıntıya düştüm. Sözde bir tez danışmalık firmasına başvurdum. Ancak firma bana tatsız tuzsuz işler yaptı,
talep ettiği ödemeleri yapmadım tehditler savurdu v.s. Neticede papaz oldum bunlarla..

İşe yukarıdan bakalım. Firmai bir mail üstünden irtibata geçerek sizden bilgileri alıyor, size isme ait
banka hesap no veriyor ve ödemeyi bu hesaba yapıyorsunuz. Onlar da size hizmet verirse veriyor.

Benim yaptığımn ödeme direkt havale, hesap nosu elde ve devlete vergi gitmiyor, eleman parayı direkt gelire bağlıyor ya da ortaklarıyla kırılıyor.
Bunun da vergi kaçakçılığı olduğunu düşünüyorum.

Ben de elimdeki web sitesi ve banka hesap nosu ile maliyeye tazminat talepli ihbar yapacağım.
Bu şahsın vergisiz gelirlerinin incelenmesini talep edeceğim.

Sizce nasıl sonuçlanır? Boşa vakit kaybı mı yoksa isabetli bir deneme mi olur?

Son düzenleme:
Yaptığınız havale karşılığında, bir fatura verdiler mi size. Yahut bir sözleşmeniz var mı. Yapılacak iş ... dur. Bedele ... kadardır. Ödeme şöyle olacaktır vb.
Bunlar yoksa evet haksız kazanç var, vergi kaçırma var. vs .

Yazılı bir fatura sözleşme v.s. yok. Ancak havaleyi kendim de yaptım ve herhangi talepte de bulunmadım. İhbar ederim de benden de bulmasın sonra maliye.