Vergi kimlik numaraları yerine t.c. kimlik numarası Hk.

Vergi kimlik numaraları yerine t.c. kimlik numarası kullanımı yürürlüğe girdi mi ? Girdi ise vergi dairesi ve vergi numaraları yerine ne yazılacak? Teşekkürler.

Ynt: Vergi kimlik numaraları yerine t.c. kimlik numarası Hk.

evet yürürlüğe girdi.Ben 05.01.07 de vergi levhası tasdiklettirdim.Vergi nosunu yazdı altınada tc yi yazdılar.

tastik falan ettirmek gerekiyor mu vergi levhasını? Nisanda tastik ettirsek olur mu? o zaman işyerleri kaşelerini v.s. de değiştirecekler mi?

NrN

evet kaşeler yeni kanuna göre değiştirilecek bu uygulama 01/01/2007 yılında uygulanmaya başlamıştır.bu tarihten sonra yeni bastırılacak evraklar(fatura,irsaliye,gider pusulası vs) tc numaralı olacaktır eski ve henüz bitmemiş evraklar üzerine tc nosu yazılarak bitene kadar kullanılabilecektir..

ayrıca vergi levhaları; Devam etmekte olan mükelleflerin, Gelir Vergisi Beyannamesi veya Kurumlar Vergisi beyannameleri verildikten sonra çıkan tahakkuklarla birlikte tastik edilecektir ve gelir vergisi mükelleflerinde vergi no yerine tc yazılacaktır...

O zaman bu uygulama tüzel kişilikleri etkilemiyor ? ya da etkliyorsa nasıl ? Ortaklardan birinin t.c. kimlik numarası v.s. Ya da nasıl?

Bilgilendim Teşekkür ederim.