vergi levhası hakkında

Vergi levhaları Serbet Meslek Sahipleri tarafından tasdik edilir.Yalnız Vergi Dairesinie gününde dilekçe vermeniz gerekir.Dilekçeyi gününde vermezseniz Bilgi vermekten kaçınma olarak Özel Usulsüzlük Cezası alırsınız.30 gün içinde tasdik 15 gün içinde vergi dairesine dilekçe ile bildirmeniz gerekiyor. unutmayın

işyerlerinin depoları ve üretim yerlerine merkezin vergi levhasının fotokopisi asılıyor bu doğrumudur yoksa buralar içinde vergi levhası onaylatılmalımı?

VERGİ LEVHASI

Sayın Melek,
Hertürlü ticari faaliyetin yapıldığı alan,depo,şube,show room vb,alanlar işyeri olarak nitelendirildiğinden herbir işyeri için ayrı ayrı vergi levhası tastiği zorunluluğu vardır ancak çok katlı işyerlerinde her katında ayrı ayrı reyonlar bulunsa dahi sadece bir adet vergi levhası bulundurulması yeterlidir.Bilgilerinize

İyi Çalışmalar

vergi daireleri depo ve üretim yerlerine merkezdeki vergi levhasının fotokopisini asabilceğimizi söylüyorlar.

Sayın Melek,
önceki cevabım için özür diliyorum...
aldığınız bilgi doğrudur,vuk,143 sayılı genel tebliği doğrultusunda bağlı şubelere vergi levhalarının fotokopilerinin asılmasına müsade edilmiştir.

İYİ ÇALIŞMALAR