Vergi levhası tasdiki hk.!

Yeni yasayla kaldırılan asma zorunluluğu şirket ticari araçlarında bulundurulan vergi levhaları için de geçerlimidir?
yoksa her plakaya ayrı vergi levhası düzenlenmesi de mi kaldırıldı acaba?
yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim..

Ynt: Vergi levhası tasdiki hk.!

GOKBURU ' Alıntı:
Yeni yasayla kaldırılan asma zorunluluğu şirket ticari araçlarında bulundurulan vergi levhaları için de geçerlimidir?
yoksa her plakaya ayrı vergi levhası düzenlenmesi de mi kaldırıldı acaba?
yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim..

6111 sayılı kanun
MADDE 82- 4/1/1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanununun 5 inci maddesinin beşinci fıkrasındaki ?levhayı merkezlerine, şubelerine, satış mağazalarına iş sahipleri ile mükellefler tarafından kolayca okunup görünecek şekilde asmak zorundadırlar.? İbaresi ?levhayı almak zorundadırlar.? şeklinde değiştirilmiştir.

buna göre asılması gerekmiyor. Benim çıkardığım sonuç levha yı alıp (1 adet) dosyada saklamak gerekiyor

Vergi levhası ile ilgili 408 nolu VUK tebliğ taslağı gib sitesinde yayımlandı.

Merhaba ;

Neden bu kadar gecikti acaba bu tebliğ taslağının onaylanması ? 09.Nisan taslak tarihi bugün 27.Nisan.

Unutmuş olmasınlar ? :)

31/05/2011 saat 23:48 de yayınlayacaklarmış! ;D :'(

umarım şu vergi levhasını alma mevzuunu kaldırılar yoksa yine sıkıntı ::) zaten gelir vergisi ya da kurumlar vergisi beyannamesi onaylanınca bilgiler oluşuyor mükellef niye çıktı olarak alsın ihtiyaç duyan kurum sistemden otomatik alır böylelikle gereği de kalmaz ::)

hamdilevent ' Alıntı:
umarım şu vergi levhasını alma mevzuunu kaldırılar yoksa yine sıkıntı ::) zaten gelir vergisi ya da kurumlar vergisi beyannamesi onaylanınca bilgiler oluşuyor mükellef niye çıktı olarak alsın ihtiyaç duyan kurum sistemden otomatik alır böylelikle gereği de kalmaz ::)

kim uğraşacak muhasebecilerden başka

bence bu tebliğ taslağında da yine geç kalınıyor taslağa baktığımızda vergi levhası alma zorunluluğu gelmekte diğerinden ne farkı var bence yok yine smmm'ler için yeni uğraş :'( sistem zaten otomatik olarak oluşturacak bunu tekrardan belli bir merasime bağlamak neden ? ::) :'( :-\ ;D :mad: :eek:

İnternet vergi daireminde halen göremiyorum. Tasdikli vergi levhası çıktısı alan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz.

Taslak hala güncelleniyor ancak şunu anlayamadım, asma zorunluluğu kalkan bir evrağın bulundurma zorunluğu niye olur, hadi oldu diyelim, madem internet ortamından çıktısı alınacak neden bunun şekil şartları vb... belirlenecek, gib veri tabanında levhayı oluştursun kişi istediği an çıktısını alıp koysun vb.... bunun süresi içinde alınmaması ve benzeri sebepler nedenli neden cezaya muhatap kılınsın. 4.murat dönemindemiyiz adım başı ceza. Meslek tuzaklarla dolu, süper mario bile aşkında vazgeçerdi şimdiye.

rooniin ' Alıntı:
Taslak hala güncelleniyor ancak şunu anlayamadım, asma zorunluluğu kalkan bir evrağın bulundurma zorunluğu niye olur, hadi oldu diyelim, madem internet ortamından çıktısı alınacak neden bunun şekil şartları vb... belirlenecek, gib veri tabanında levhayı oluştursun kişi istediği an çıktısını alıp koysun vb.... bunun süresi içinde alınmaması ve benzeri sebepler nedenli neden cezaya muhatap kılınsın. 4.murat dönemindemiyiz adım başı ceza. Meslek tuzaklarla dolu, süper mario bile aşkında vazgeçerdi şimdiye.

;D +1

Dünyanın hangi ülkesinde bu kadar gereksiz,anlamsız bir uygulama var merak ediyorum.Vergi levhasının amacı zaten görünmesi,gösteriş vs değil mi?çekmecemde duruksa ne işe yarar? bir sürü iş yükü o kadar yoğunluğun içinde. Vergi levhasını hazırla ,tasdik ettir,sonra dilekçe yaz bildir ,listeye yaz bildir ........aman unutmayın bildirimleri mayıs ayında.cezası var ve çok önemli çooookkkkkk.....

merihs12 ' Alıntı:
Dünyanın hangi ülkesinde bu kadar gereksiz,anlamsız bir uygulama var merak ediyorum.Vergi levhasının amacı zaten görünmesi,gösteriş vs değil mi?çekmecemde duruksa ne işe yarar? bir sürü iş yükü o kadar yoğunluğun içinde. Vergi levhasını hazırla ,tasdik ettir,sonra dilekçe yaz bildir ,listeye yaz bildir ........aman unutmayın bildirimleri mayıs ayında.cezası var ve çok önemli çooookkkkkk.....

vergi levhası tasdik bildirimleri 25 Hazirana kadar değil mi? Ben mi yanlış biliyorum. Bildiğim kadarıyla vergi levhalarının tasdikleri Mayıs ayının içinde oluyor. Bildirimler Haziran ayının 25 ine kadar.

evet doru ama sakın süreyi geçirmeyin çok önemli....bu olmassa devletin çarkları dönmez...