Vergi Levhası

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, aralık/2012 de kapanan bir vakıf iktisadi işletmesi için; 2012 yılına ait vergi levhası onaylayamıyorum, bir sorun olur mu acaba?

sayın forumdaşlar, herkese iyi günler.
bir limited şirketin 2012 yılına ait kurumlar vergisi beyannamesini 03.04.2013 tarihinde onayladım.beyanname verdikten sonra aynı gün vergi levhası oluşturmak istedim. ancak 2012 yılının ilgili satırına " beyanname verilmedi " diye not düştü. birkaç kez aynı şekilde oldu. ben daha sonra unuttum. bu gün ( 04.06.2013 ) hatırıma geldi. önceki oluşturmaya çalıştığım vergi levhası aynı şekilde duruyor. bende mecburen yeniden vergi levhası oluşturdum. yani kanuni süreden sonra. bunun cezası ile ilgili bilgi bulamadım. ( cezası bana mı gelir mükellefemi gelir - bana gelse iyi olur mükellef çok ters. gerçi her şekilde ben öderim -)vuk 353 / 4 ' a göre mi ceza gelir. bilgilerini ve yardımlarını paylaşan tüm arkdaşlara çok teşekkür ederim.

Vergi Levhası Bulundurma Mecburiyetini Yerine Getirmeyenler Hakkında Uygulanacak Ceza

Vergi levhası almak ve bulundurmak mecburiyetinde olan mükelleflerin vergi levhasını bulundurmak mecburiyetinde oldukları yerlerde yapılan denetimlerde bulundurma mecburiyetine uyulmadığının tespit edilmesi halinde her bir tespit için Vergi Usul Kanununun 353 üncü maddesinin (4) numaralı bendine istinaden özel usulsüzlük cezası kesilecektir.

Yukardaki açıklamaya göre internetten Vergi Levhası almamanın cezası değil , Vergi Levhası bulundurmak mecburiyetinde oldukları yerlerde yapılan denetimde Vergi Levhanı ibraz edeceksiniz.Eğer ibraz edemezseniz 353/4 göre ÖUC kesilecek