fonradar

Vergiden Kaçınma

aday

Katkı Sunan Üye
Çok değerli meslekdaşlarım ve saygıdeğer büyüklerim öncelikle en kalbi duygularımla mübarek cuma gününüzü kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim.Siz değerli üstatlarımdan eğer mümkünse nacizane bir istirhamım olacak.Genel olarak çalıştığım şirketlere ve çevremdeki şirketlere bakıyorum ceplerine giren kdv sanırım ceplerini fazla ısıttığı için devlete geri ödemek çok zor geliyor ve kendi hakları olarak görüyorlar.Sonuç olarak karşılıklı anlaştıkları firmalara bol bol fatura kesip ödemesinide bankadan anlaşmalı olarak ayarlıyorlar.İşverenlerin bol bol vergi kaçırması için kendimizi kandıracak bahaneler hazır zaten.Benim ise öğrenmek istediğim şirketler kaç ay veya kaç yıl boyunca kdv,kurumlar,gelir vergisi gibi vergilerden alınlarının akıyla tertemiz ödemesiz bir şekilde ayrılabilirler.İşverenler nereye kadar vergiden kaçınabilirler,indirilecek kdv ve hesaplanan kdv ayarlamaları nerede son bulacak,devlet ne zaman bu firmaları incelemeye başlayacak,bir ay ödeme var cüzzi olarak dğer ay yok bu durumda devran hep böyle mi dönecek?Değerli vaktinizi aldığım için özür diler ve çok değerli bilgilerinizi forum sayfasında paylaştığınız için sizlere şükranlarımı sunarım.Hakkınızda her zaman hayırlısı olsun saygılar.

Ynt: Vergiden Kaçınma

Konu ile vergiden kaçınma arasında bir bağ kuramadım.

Ynt: Vergiden Kaçınma

emrekaraoglu27 ' Alıntı:
Tabi suçu tamamen mükellefe yüklemekle haksızlık yapmış oluruz...
Devletin hiç mi suçu yok acaba bu olayda......
Devlete bir işçinin maaşından kesilen stopaj kadar dev firmalar vergi ödüyorlar mı acaba?
Ödeseler bile Avrupa'nın en yüksek dolaylı vergisinin uygulandığı ülkemizde vergide %70 olan dolaylı vergi oranına ne demek gerekir sizce?
Kar dağıtmaya karar verip de pişman olan mükellefe ne demeli sizce?
Ve bunun gibi birçok örnek vermek mümkün....
Soruyorum herkeze buradan;
-Hırsızın suçu var da ev sahibinin hiç mi suçu yok_?

Harcama vergileri en adaletsiz vergi türüdür. Gelirden doğrudan vergi tahsilatı yapamayan mali idare harcama vergilerine yüklenerek. dengeleme yapmaya çalışmaktadır.