fonradar

Verilmeyen Varlık Barışı Beyannamesi

Çalıştığımız firmalardan biri Varlık Barışından yararlanmak için bankaya para yatırmış fakat ne dekontları ne de bilgisini bize vermedi 31.12.2009 varlık barışı beyannamesinin son günü dolayısıyla beyanname verilmedi meblağ çok yüklü ve firma çok büyük bir ceza ile karşı karşıya kalabilir bir çaresi izlenecek başka bir yol varmıdır arkadaşlar... mutlaka halletmem gerekiyor yardımlarızı ve görüşlerinizi bekliyorö çok acil :(

Başlıkta büyük harf kullanmayınız. Forum kurallarına aykırıdır.

Ynt: Verilmeyen Varlık Barışı Beyannamesi

sayın burcu-85 emin olmamakla birlikte 15 ocak a kadar beyanda bulunabilirsiniz diye biliyorum.
siz yine de idareyle görüşün.

Kanunda bir uzatma olmadı.5811 den yararlanamaz artık.Yatırılan para da sonuçta sizin kendi hesabınıza yatırılmış.Olurda ilerde hesaplarınızda bir inceleme olursa, para yatırırken yapmış olduğunuz (Yapmışsınız diye düşünüyorum.) 5811 kapsamında varlık barışı kanunu için yatırılmıştır şeklindeki ibareyi görmedikleri sürece bir şey olmayacağını düşünüyorum.
Görseler bile yapmayı düşünüyorduk, vazgeçtik dersiniz.
Herkesin başvurmak zorunda olduğu kanun, vermek zorunda olduğu bir beyanname değil sonuçta.

biz de başka bir konu için varlık barışı beyannameleri için düzeltme beyanı verilip verilemeyeceğinde tereddüt ettik, bizim tespitimiz de maliyenin söylediği de bununla ilgili kanunda tebliğde herhangi bir açıklama olmadığından verilecbileceği şeklindeydi, sistem de kabul ediyordu, aynı mantıkla siz de 12.aya ait beyannameyi şu anda Kanuni Süresinden Sonra seçeneği ile gönderebilirsiniz bence, sonuçta para bankaya 12.ay sonuna kadar yatmış. Belki beyannameyi geç verdiğiniz için ceza yersiniz ama rakam çok yüksekse ceza mantıklı olabilir yine de. siz yine de maliyeye de bir danışın derim.