Viziteye çıkma konusunda...

Merhaba arkadaşlar;

Şuanda sigortalı bir işçinin viziteye çıkabilmesi için en az kaç gün prim yatırmış olma şartı aranıyor? Önceden 120 gündü sanırım.

Örneğin işçimin girişi 18 mart 2005, bu işçi ayın kaçından itibaren viziteye çıkabilir?

Merhaba;

90 Gün SSK'sı yatmış olması gerekmektedir.
Ancak bu şart İş Kazasında aranmaz.

Kolay gelsin.

işçinin kendisi için 90 gün prim yatırması gerekir, şu an viziteye çıkabilir

saygılarımla,

DFDF

Sayın Formdaşlar

Şöyle bir olayla bu gün karşılaştım işçi vizite kağıdı istedi verdim.Fakat bir tanıdığı telefon açtı ben sizin yanınızda çalışan x kişinin .....yakiniyim dedi bana vizite kağıdını verdi doktora gözükecem gelmedi dedi nasıl yani dedim x çalışanın üzerinden ilaç yazdıracakmış doktorla görüşmüş böyle bir durumda formdaşlar ne gibi problem yaşanabilir ?

Sağlık Karnesi kullandırım.

Sayın Meraklı, Zaten Sağlık Karnelerinin Başkalarına kullandırılması ve kullanımı suçtur. Ayrıca bunu bilerek ilaç yazan Doktorda bu suçtan nasibini alır. Geçenlerde bu durumda 3 doktorun ceza evine girdiklerini gazetede okumuştum. Herhangibir Sosyal Güvencesi olmayanlar Yeşil Kart denen (Kullanım amacının dışında herkese önceden peynir ekmek gibi dağıtılan) sosyal güvenceden yararlanabilirler. tabiki şartları taşıyorlarsa.

sayın meraklı senin veya mükellefin hakkında herhengi cezaya gerek yok sanırım kullandıran sigortalı hakkında ise dava açılır ve ilaç bedeli muayene ücreti ve diğer giderler cezalı olarak tazmin edilir. saygılarımla iyi çalışmalar kolay gelsin.