fonradar

VUK Mükerrer 355 Maddenin Getirdiği Sorunlar.

mohicans

Tanınmış Üye
Arkadaşlar bilindiği üzere Maliye Bakanlığı
Beyanname ve Bildirimlerin internet aracılığıyla gönderilmesini zorunlu kıldı. Bu zorunluluğa uymayanlarada ağır cezalar uyguluyor. Kanuni süresinde verilmeyen bir beyanname için VUK mükerrer 355 maddesine göre
1.600,00-TL Ceza uyguluyor. Bu ceza başlarda itiraz görmedi. Ama görünen o ki, bu ceza yüzünden çok kişinin hayatı karardı.
Arkadaşlar Oda başkanları ile görüştüğümüzde yapacak bir şey yok diyorlar. Hatta bizde aynı cezayı yedik diye üzerine ilave yapıyorlar.
Arkadaşlar Eczacılar bir araya geldi. Hep birlikte anlaşma yoksa ilaç da yok dedi. Sağlık Bakanlığı geri adım attı.
Bizlerinde bir araya gelmesi lazım birini veya birilerini beklemeden harekete geçelim. Hatta bunun için bir dernek oluşturalım.
Bu konu ile ilgili çeşitli önlenmler alınabilir. Örneğin Birliğe bu konuda baskı yapılabilir.
veya bizler hep beraber Maliye Bakanlığı önünde protesto gösterisinde bulunabiliriz.
Geçenlerde bir arkadaşım 60 adet Mükellefe 9 aylık ait FOrm BA ve BS göndermemiş Hepimiz insanız hata yapabliriz. Yediği ceza 800.000,00-TL civarında. Cezalar caydırıcı olmalı. Ama Ocak göçertici olmamalıdır.
Bu cezaya muhatap kalan arkadaşımın psikolojisi bozuldu. Psikolojik tedavi görüyor.
Hatta ben ne yaptımda bu cezayı yedim diye sayıklıyormuş. Düşünün bir 800.000,00-TL.... Ben ömrüm boyunca çalışsam bu parayı kazanamam herhalde.

Arkadaşlar lütfen duyarı olalım. Bu arkadaşın yerinde ben veya siz olabilirdiniz. LÜTFEN BİR ARAYA GELELİM ARTIK....

Ynt: VUK Mükerrer 355 Maddenin Getirdiği Sorunlar.

Arkadaşlar,
Sn Mohicans'ın belirttiği ortak sorunumuzun çözümü için, her plaformda desteğe hazırım.Lütfen yapılabilecekler hakkında görüşünüzü bildiriniz .
Teşekkürler.

Ynt: VUK Mükerrer 355 Maddenin Getirdiği Sorunlar.

ağzı iyi laf yapan meslek mensuplarından beş kişi başbakanla veya maliye bakanıyla, olmadı danışmanlarıyla görüşmeye çalışsın. ben akpartinin sitesinin iletişim bölümüne muhasebeciler ve mükellefler bu durumdan mağdur oluyor ve müsebbibi olarak ak partiyi görüyor diye mail attım, dönerler mi bilmem :)

odaları düşünmeyin, aidat sorunları haricinde başka bir şeyle uğraşabileceklerini sanmıyorum.