fonradar

Whatsapp Mesajları ve Delil

"İşci hakları" derken tam olarak neyi,neleri kastederek soruyorsunuz net değil ama genel manada kesin delil,takdiri delil kavramları var,bu çerçevede watsapp mesajları hangi kapsama girer/girebilir mi,girmez mi tam bilmiyorum ancak dava konusu olaya ilişkin ortada bir olgu yani mesaj var ise hakim bunu yok saymayıp dikkate alacaktır,teknolojik yönden bunun araştırması da yapılır, fakat bu mesaj davanın + veya - yönde sonuçlanmasına tek başına yeterli olur mu(sanmıyorum)olmaz ise sunulan diğer delillere(tanıklar,belgeler,diğer yazılı veya görsel,işitsel iletiler yahup başkaca dikkate alınması gereken hususlara/durumlara vs.ye)ek olarak bu mesajın, mahkemenin kanaatine katkı sağlayacağı açık,diyebiliriz.
NOT.Her olayın kendine özgü farklı koşulları olabilir,bu nedenle Net de bu ve benzeri konulara dair benzeri makale ve kararlar bulabilirsiniz,sizi yanıltmasın,ihtiyatllı yaklaşmakta yarar var.

Son düzenleme:
Askerlik nedeniyle sözleşmenizi feshedeceksiniz / feshettiniz zaten, whatsapp mesaj kaydını ne için kullanmayı düşünüyorsunuz?

Askerlik nedeniyle sözleşmenizi feshedeceksiniz / feshettiniz zaten, whatsapp mesaj kaydını ne için kullanmayı düşünüyorsunuz?

Konuyu sadece yanlış yere açmışım. Bu sorum foruma üye olmayan bir tanıdığım tarafından soruldu bende cevabını aramak istedim. Askerlik ve benimle ilgili bir durum değil :)