fonradar

Yanlış Çıkış Tarihi

OmErKuLu

Katkı Sunan Üye
İyi günler,

11.07.2016 tarihinde çıkışı yapılması gereken bir işçiyi 04.07.2016 tarihinde çıkış yaptık, İşten Ayrılış Bildirgesini İPTAL etsem cezai yaptırımı var mıdır? Mali tatil olması kafa karıştırdı.

İyi günler,

11.07.2016 tarihinde çıkışı yapılması gereken bir işçiyi 04.07.2016 tarihinde çıkış yaptık, İşten Ayrılış Bildirgesini İPTAL etsem cezai yaptırımı var mıdır? Mali tatil olması kafa karıştırdı.

Merhaba, işten çıkış bildirgesini 10 gün boyunca iptal edip yeniden çıkışını yapabilirsiniz.

Dilekçe ile müracat edip iptal ettirdim. Herhangi bir cazai işlem yapmadılar şuan için. İlginiz için teşekkürler

Merhaba,

benimde bir sorum olacak. yeni bir başlık açmak istemedim. 06.08.2016 tarihine sgk girişi yaptım fakat işçi gelmemiş ve bana bildirilmemiş. giriş gününe yani 06.08.2016 gününe çıkış yapabilir miyim?

teşekkürler,

Merhaba,

benimde bir sorum olacak. yeni bir başlık açmak istemedim. 06.08.2016 tarihine sgk girişi yaptım fakat işçi gelmemiş ve bana bildirilmemiş. giriş gününe yani 06.08.2016 gününe çıkış yapabilir miyim?

teşekkürler,

işçinin işe başlamadığını kanıtlayan belgeler (tutanak vs.) varsa, dilekçe ekinde işe giriş bildirgesini kurumdan iptal ettirebilirsiniz.